Gelové linky Inglot

O Inglotu se psalo hodně. Je to prostě v ČR novinka, takže velmi populární téma pro babské blogy. A já se tam taky musela jít kouknout (navíc to mám zastávku od baráku, že…). Potřebovala jsem černé linky, protože moje Sephorácké mi docházejí. Tak jsem spojila tu nutnost se zkoumáním nového obchodu a vrhla se do nákupu gelových linek právě této značky.

Inglot’s just opened its first shop in Czech republic. So everyone is talking about it and every blogger is writing about it. I really needed black eyeliner so I decided to go there and check what they have. I bought black gel eyeliner.

Kdo ještě o této polské značce neslyšel, ať se koukne k Rendy sem nebo sem, případně k Markvítce. Ve zkratce je to neskutečně barevná kosmetika, kde mají všecko na co si vzpomenete. Lesky na rty počínaje (recenze Mily zde), přes různé štětce a jiné nástroje pokračujíce, a u líčidel očí konče. Prostě přehršel možností (já s panikou popadla linky, štětec a utekla, protože jsem si nemohla vybrat). Vybrala jsem černé gelové linky v kelímku, protože jsou podle slečny prodavačky (velmi milé a ochotné) nerozmazatelné a voděodolné, ideální na léto.

Poněkud dezorientované oko (neví na kterou stranu vlastně je) namalované Inglot linkou. Dole levá linka Inglot, pravá tekutá Sephora.

Otevřela jsem krabičku a povrch vypadal podezřele tvrdě. Docela jsem se bála do toho šťouchnout (všichni znají gelové linky, jen já s nimi dělala poprvé, tak se nesmějte). Na štětci mi ulpělo více barvy než jsem čekala. Nu což. Zkusím to. První dojem byl, že jsou velmi černé. A dobře se rozmazávají. Chybou bylo nabrat tolik barvy, protože jsem pak nebyla schopna udělat linku napoprvé rovnou a hladkou, takže jsem ji musela poopravovat. U druhého oka už jsem se poučila a bylo to velmi jednoduché. (Stejně mi jde vždycky lépe nalíčit levé oko. Máte to taky tak?) Oproti klasickým tekutým linkám je pocit z kreslení trošku jiný – ty s inkorporovaným štětečkem ve víčku nemusíte čistit, pokud máte štětec zvlášť, budete ho muset často mýt, protože jinak na něm barva zaschne a on ztvrdne (Ano, paní prodavačka mi to říkala, ale další ráno jsem se stejně líčila poněkud kamenným štětcem, jelikož jsem byla líná dojít do koupelny a přečváchnout ho. Ale taky to šlo.). Dalším rozdílem je, že tekuté linky jsou prostě mokré a jakoby studené, když jimi malujete na víčko. U gelových jsem necítila nic.

A teď přijde ta problematická část. Linky jsou údajně nesmazatelné, skvěle drží atd. Měla jsem nejspíš přehnané požadavky a poněkud to přecenila. Chtěla jsem příliš. Takže jsem lehce zklamaná. Ne, že by nedržely. Pořád jsou nejodolnějšími linkami, které jsem kdy měla, ale rozhodně po celém dni nezůstanou tak precizními jak jsem čekala. V koutcích se vždycky trochu rozpijí a tak nějak zmatní. Ještě poprosím Verunku, aby je vyzkoušela, protože to může být i mou kůží, která si dělá hodně co chce (Důvod proč zde není ani jedna recenze na krém na ruce. Nechtěli byste vidět, co mi většina krémů udělá…).

V Inglotu do zítřka probíhá akce dárek k nákupu nad 500 korun, takže pokud něco kosmetického potřebujete a nevíte kam zajít, doporučuji. A nebojte se o dárek si říct, všechno lze vyřešit. Prodavačky jsou nesmírně ochotné a milé a očividně mají i šikovné PR oddělení, protože na Facebooku tuto akci inzerovali a ukázalo se, že zdaleka ne každý ten dáreček dostal (já taky ne). A když jsme jim napsali (ptali jsme se jak to teda s akcí je…), poměrně rychle odpověděli, že stačí přijít s paragonem a vše vyřeší, že se omlouvají. Ještě jsem tam nebyla, ani nevím jestli se tam zastavím, ale líbí se mi jejich chování. Když to porovnám s naší zkušeností s Bobbi Brown (kdo si nepamatuje, celý článek zde) – ve zkratce: pořádali obrovskou akci, na Facebooku a blozích se psalo, že se všichni mají přijít nalíčit zdarma, udělat si hezké dopoledne, bla, bla…. a když tam Verunka dorazila, tvrdili jí, že rozhodně zdarma líčit nebudou, že když si něco koupí, pak jí ukážou jak to použít. Kdy jim na jejich Facebook vložila Bohyně náš kritický článek, oni odpověděli, že se hrozně omlouvají, neví, kde byla chyba, ozvou se nám a revanžují, načež po dvou měsících stále nic, stále ticho po pěšině a na jejich facebooku už to pro jistotu ani není. Já nevím jak vy, ale raději budu chodit tam, kde jsou schopni se o mě jako zákazníka postarat.

Summary: I chose the gel eyeliner because shop assistant told me it’s long lasting colour and therefore perfect for summer. I have no experience with gel eyeliners so at first it felt a bit weird – the liquid colour is just different. First application wasn’t succesfull – I had to repair it. Then I found out it’s important to use only little bit of colour and carefully  draw the line. When it dryes out, it’s more black then the liquid eyeliner. It’s not as long lasting as I expected because after all day it’s a bit blurry at the edges but still it’s the most long lasting colour I’ve tryed. 

Veronika

Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika, Líčení se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 komentářů u Gelové linky Inglot

 1. udvouverunek napsal:

  Jo, Veru, máš pravdu, levé oko mám vždycky nalíčené precizně, to pravé jaksi pokulhává. Je to sranda :D Na linky jsem zvědavá, s gelovými už zkušenost mám, ale tyhle vypadají ještě mnohem lépe. A určitě zkusím jejich klasické v kalamáříku.

  A jen bych ještě dodala, aby to nevypadalo, že jsme nějaké přehnaně náročné nebo kritické a chceme všude vytřískat něco zadarmo. NECHCEME. Jenom chceme, aby se s námi jednalo slušně a ne jako s kusem hadru. Proto oceňujeme firmy, které aktivně komunikují a dodrží to, co slíbí. Ti, co si myslí, že se k problému naoko postaví čelem a pak se to postupně zamete pod koberec – chyba. Čeští zákazníci opravdu nejsou o nic míň než zákazníci ve Francii, Velké Británii, Německu nebo ve Státech, a proto si zaslouží, aby se s nimi jednalo na stejné úrovni. Jenom na to ještě spousta firem bohužel nepřišla.
  Pro „inspiraci“ nabízím článek od Day. Doporučuji přečíst i diskuzi pod článkem, kde se vyjádřila majitelka salonu a taky pár holek, co žijí v zahraničí. Výživné čtení… http://www.day-loves-colours.com/2012/06/proc-uz-nikdy-nebudu-nakupovat-u-essie.html

  Verunka

 2. Bebe napsal:

  Holky, kdybyste věděly, jak já bojuju s linkama :-D strašně se mi líbí, akorát jsem tak šíleně levá, že nejsem schopná si něco podobného nakreslit. No budu to muset natrénovat, ať nejsem jak úplný křupan :-))
  Nechce se vám udělat nějaký článek pro úplně nemožné začátečníky…? :o)

  • udvouverunek napsal:

   Bebe, sama s tím dost často bojuju, těch úspěšných a víceméně dokonalých pokusů bych spočítala sotva na obou rukách :D Ale můžem dát nějakou linkovací session, pokud se tady v té Praze někdy sejdeme ;-)
   Verunka

 3. Bebe napsal:

  Tak to bysme jako mohly! Jo a hlásím, že když nebude konec světa, nebo si na dovolené nezlámu šecky hnáty, tak v polovině července dojedu omrknout, jakže se vám v té Praze žije! :-)

  • udvouverunek napsal:

   Jupíííí! Už se na tebe tak těším! A zlinkujeme tě klidně od hlavy až k patě:) Veronika

 4. Rendy napsal:

  holky, já zrovna testuji ty samé, ale v hráškově zelené barvě a já teda ještě lepší linky neměla! fakt jsem na to taky levá, ale s těmahle linkama se maluje tak lehce a tak krásně kloužou a jsou božsky pigmentované, že jsem úplně unešená :) jsem jak malé děcko :) mě se většinou obtiskávají všechny linky postupem času, ale tyhle se fakt ani nehnou! měla jsem je včera asi 12 hodin na očích a vypadaly pořád stejně a ani večer ve sprše se ani nehly :) zkuste pod ně dát třeba ještě bázi, nebo oční víčko přepudrovat, třeba to pomůže :)

  • udvouverunek napsal:

   Rendy, na ty zelené jsem taky koukala, ta barva vypadala úžasně. Nanášejí se skvěle, ale mě zase až tak nedrží (ale já se celkově hodně potím a moje kůže si dělá co chce). Měla jsem pod nimi pudr, zkoušela i stíny, ale v koutcích se prostě lehce rozmažou. Jak jsem ale říkala, stejně jsou nejlepší co jsem kdy měla:) A je pravda, že voda na ně nepůsobí. Veronika

 5. Verunko, máš pravdu, já je taky mám. Nepřijde mi , že se rozpíjí, ale že zaschnou, popraskají a pak opadají. Měla jsem na oku opadaná a barevná místa a nazvala bych to asi jako efekt krakovacích laků. Linky mi bohužel taky moc nesedly. M.

  • udvouverunek napsal:

   Aha, tak mě nepraskají… Ani neopadávají. Jen se trošku rozmlží v rozích. Vidím, že na každém oku se chovají jinak:) Veronika

 6. Luc. napsal:

  Veru, ty linky že tak nedrží? Měla jsi je dokonalé i pozdě večer a navíc! Jak jsi mě čmárla na ruku, tak jsem to pak drhla pod sprchou, že. Brala to mejdlem a nic. Vůbec svině nechtěly dolů:-D. Nakonec jsem to musela dřít nehtama:-). Takže mě to docela nadchlo a až linku nacvičím na něčem levnějším, koupím Inglot:-)

  • udvouverunek napsal:

   No, úplně dokonalé nebyly kraje už měly takové mdlé… ale jo, na ruce ti držely skvěle, měla jsem je namalovat na skrytější místo:) Jsem zvědavá jaké vybereš, cce to jen trošku cviku, nic víc! Veronika

 7. Markvitka napsal:

  Mně to s těma gelovkama nikdy nejde tak dobře, jako s tekutou linkou, kterou navíc mnohem snadněji opravím :) Ale tak.. třeba jednou dojde čas a dám šanci i těmhle Inglotím :)
  Btw. štěteček sis koupila zvlášť nebo to mají jako sadu? Asi zvlášť,co :D

  • udvouverunek napsal:

   Mi to ze začátku taky nešlo, navíc jsem si stále nezvykla umývat štěteček po každém použití, takže se to někdy dělá ještě hůře… ale ta výdrž mi za to stojí. Štěteček jsem vybírala zvlášť, bohužel. Veronika

 8. Ančéé :) napsal:

  Jo linky máš krásně namalovaný ! TAky bych je chtěla mejt tak hezky !! Nauč mě toooo :) :D

  • udvouverunek napsal:

   Děkuji! Chce to jen cvik, nic víc… a dobrý štětěc:) Veronika

 9. Ofelie napsal:

  Inglot není v ČR novinka, kupovala jsem ho do kufru už před nějakými těmi 6-7 lety :-)

  • udvouverunek napsal:

   Je možné, že výrobky byly k sehnání, ale první obchod se otevíral údajně loni na Chodově (nebo kolem toho udělali hodně šikovnou reklamu, že jsou poprvé v ČR). Tak teď by mě zajímalo jak to teda je:) Veronika

 10. amigor napsal:

  Nemáte tip na nějakou levnější obdobu těchhle gelovek? my to používáme na kontra linky pro čmárání warpaintu na obličej a už nám docházejí sourozenkyně a přítelkyně od kterých si to „půjčovat“
  dík

  • udvouverunek napsal:

   To by me nenapadlo, ale kdyz to tak drzi, urcite to najde spoustu vyuziti:-) Podivala bych se do drogerii prave na znacky Essence a Catrice. Byvaji cenove dostupne. Veronika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *