Pocení, pocení, kdo to asi ocení? / How to fight against sweating

Předpokládám, že nikdo. Proto bych vám dnes ráda nabídla svůj pohled na různé výrobky, které mají pomáhat proti potu a tělesnému pachu. Už jsem vyzkoušela leccos a už tedy mám své stálice, které kupuji a nejspíše budu kupovat opakovaně. Přesto je stále dobré mít na paměti, že kůže a organismus každého reaguje jinak, takže né že mi sem pak přijde někdo vynadat, až si koupí něco na základě mých rad a ono to na něj nebude fungovat ;-) A taky ještě je potřeba zmínit preference/odpor k hliníkovým solím: inu, snažím se jim vyhýbat, ale nejsem v tomhle směru ortodoxní, takže v některých případech (které skutečně fungují) jsem k hliníku nebývale velkorysá.

Hi guys, today I want to share my experience with antiperspirants and deodorants and tell you which of them are worth trying. But of course, everyone body’s needs are different so remember: what works with me, doesn’t need to work with you. Also I am not primarily negative to the content of aluminium in antiperspirants, so keep this fact in mind.

Nejprve se omluvím, že pro část dokumentace použiju fotky z internetu, protože opravdu všechny vypotřebované lahvičky doma neskladuju.

Vezmeme to od začátku. Většinu klasické drogerkové produkce propagované v médiích jsem už dávno vzdala. Ať už jde o gelové či tuhé speedsticky, kuličky, spreje. Máloco na mě efektivně fungovalo, většinou všechno jen na krátkou dobu hezky ovonělo podpaží (někdy i nehezky), ale po pár hoďkách šlus – konec, nezbyla ani příjemná svěžest, o suchém podpaží nemluvě. Nehledě na to, že jsem se málokdy skamarádila s aplikací a bílé čáry na tričku byly běžnou praxí.

1. Pravda, že i v drogerce se najde pár věcí, které jsem ochotná vzít na milost, bohužel všechny dříve či později přestaly účinkovat. Řazeno od nejlepšího: Adidas antiperspirant Action 3, Garnier Mineral, Bourjois s minerály. Adidas vydržel nejdéle – používala jsem ho asi dva roky, udržel podpaží krásně svěží a voňavé od 7 ráno do 9 večer; nejlepší a nejefektivnější se mi zdála modrá varianta, zbylé parfemace tak účinné nebyly. Garnier byl taky fajn, už nevím, jakou jsem měla variantu – vydržel na mě fungovat asi tak 5 měsíců, ale ačkoli je to antiperspirant, s pocením si moc neporadil. Bourjois byl také velmi příjemný, opět modrá varianta – hezky chladil a rovněž voněl od rána do večera, bohužel účinkoval v dlouhodobém horizontu nejméně (asi 2-3 měsíce) a proti pocení taky nula (ale ten to nemá v popisu práce, je to jen deo). Jediný Adidas celkem účinně omezoval i pocení, i když nějaká extratřída to taky nebyla. A nutno dodat další věc – na mě fungují pouze spreje; vůči kuličkám nebo tuhým/gelovým stickům jsem asi imunní. Ceny dost podobné za stejné množství – kolem 80 Kč, Bourjois asi 110 Kč.

2. Drogerie vládla i nadále, ale vzala jsem to z konce menších/méně propagovaných značek. Tak třeba krémový deodorant Fenjal – je fakt krémový, voní dlouho a účinně tak omezuje tělesný pach, lze ho použít i po holení; s pocením ale tolik nezatočí. A pak pár kousků od Baley, privátní značky DM: mechanický sprej z řady Extra Stark/Extra Strong a deo krystal z řady Sensitive. Sprej je výborný – velmi účinně omezuje pocení (lze poznat už na rukou, pokud si je jím potřísníte – prsty se jakoby vysuší) a jemně, ale svěže voní. Podle mojí zkušenosti působí výborně, nicméně ani jemu to déle než půl roku nevydrželo (ačkoliv na Arome se hodně mluvilo o roll-onu z téže řady a zatím si nikdo na krátkou účinnost nestěžoval). Po holení nevhodný, pálí. A deo krystal? Předesílám, že jsem nikdy nepoužívala Driclor a ani nehodlám, ta záplava negativních zkušeností s ním mě dokonale odrazuje (bez ohledu na to, že asi nejspíš funguje). Tento deo krystal je efektivní, hodně omezuje pocení. Ale sám o sobě nijak nevoní, takže je vhodné použít ještě nějaký voňavý deo přes něj. Po holení taktéž nevhodný. Zatím u něj nemám ozkoušené dlouhodobé působení. Ceny: Fenjal 110 Kč, sprej a krystal kolem 60 Kč.

3. Od Baley ovšem vzešel jeden můj absolutní favorit. Je jím deo compact z řady Sensitive. Tento malý sprejík, koncentrát, který údajně vydrží co do počtu dní používání totéž co velké spreje (což mohu potvrdit – vydrží), je perfektní: voní přesně dle mého gusta (jako čerstvě umytá pokožka jemně namazaná krémem) a voní neskutečně dlouho – vlastně se výdrží vyrovná spreji od Adidasu. Mírně reguluje i pocení, ale především účinně překrývá tělesný pach. Navíc je malý=vhodný do kabelky, jemný – neštípe po holení a stojí 30 kaček. Bezva věc!

4. Na další bezva věc mě navedla Day ve své recenzi. Kuličku od Primavery s vůní zázvor+limetka jsem letěla koupit hned následující den. Ještě předtím jsem ovšem šla očichat kuličky od Urtekramu, na které jsem četla taky výborné zkušenosti a váhala jsem nad jejich koupí. Ještěže jsem je došla očichat – v Biooo v OD Kotva měli 3 vůně: limetku, eukalyptus a růže, a všechny byly tak zvláštní a v žádné bych se asi necítila pohodlně, proto jsem je nechala svému osudu a šla do Greenwave pro Primaveru. A dobře jsem udělala. Kulička skutečně působí – velice účinně potlačuje tělesný pach, resp. úplně ho „vyzmizíkuje“. Díky své parfemaci se sice může zdát, že pot je přítomen – podpaží voní jaksi kysele, ale to je skutečně kulička (a její parfemace) a ne já, já voním jinak :D Proto je možná vhodné přes den přestříknout něčím voňavějším, komu by to vadilo. Mně tolik ne. Pocení omezuje jen mírně, ale z účinků jsem jinak fakt nadšená. A obsahuje pouze přírodní složky a žádný hliník. No není to paráda? Akorát po holení není vhodný, štípe dost. Jen si možná teď říkáte, proč se tak raduju, když vlastně jen přebije tělesný pach, ale nic víc? Proto čtěte dále. Ceny: Urtekram 190 Kč, Primavera 220 Kč (alespoň v době, kdy jsem kupovala). Jinak samozřejmě existují i další přírodní značky nabízející deodoranty, ale nechce se mi do nich cpát peníze, když nejsou nijak ověřené (resp. já kladné reakce neslyšela/nečetla), a Alverde mě tak nějak zklamalo. Ráda uslyším další pozitivní reakce třeba na Laveru, Santé, Logonu, Alvu, Nobilis Tiliu a další.

5. Když vím, že bude úplně nejhůř, používám pár dní předem na noc do podpaží krém Excipial DeoForte. Jo, je to hliník jak vyšitej (jako i pár přípravků výše zmíněných), ale mně účinkuje, což v některých situacích doopravdy ocením. Skvěle eliminuje pocení a i tělesný pach. Někdy pak ráno ani nepotřebuju použít žádný další deodorant. Ale nechci ho používat často, i když v zimě jedu skoro bez přestávky, protože chodím v zimě nabalená, a když pak někam přijdu, ani se nestačím odsvléct a už se potím. Tenhle krémík tomu celkem účinně zamezuje. Stačí aplikovat první týden v kuse a další týdny tak jednou za 3 dny a stačí to. Cena: cca 150 Kč / 50 g, ale vydrží hrozně dlouho, rok a půl určitě.

SHRNUTÍ: Mezi favority a své stálice jednoznačně řadím mini sprej od Baley, kuličku od Primavery a krém Excipial DeoForte. U Primavery ještě musím ozkoušet, zda na mě bude působit jen dočasně nebo zda vydrží déle než pár měsíců. A občas si vypomůžu krystalem od Baley.

A na závěr trochu filosofie. Já si totiž myslím, že je blbost dlouhodobě se snažit výrazně omezit pocení jako takové. Tělo potřebuje nějak větrat a nechat odcházet škodliviny z našeho těla, takže tím, že si uzavřeme průduchy v podpaží, ničemu moc nepomůžeme. I když chápu, že mokré koláče v podpaží nejsou vůbec příjemné. Na druhou stranu si myslím, že ani koláče nejsou nic tragického, pokud nejsou cítit. Takže primární pro mě je eliminovat hlavně tělesný pach. A tím se dostávám k mému jásání nad Primaverou. Protože jedna věc mě dokáže opravdu vytočit: když po čase zjistím, že mé oblíbené tričko je dlouhodobým působením potu totálně zničené. V praxi se to projevuje tak, že ač úplně čistě vyprané si ho ráno vezmu na sebe, po dvou hoďkách už je znovu cítit. To doopravdy nesnáším. A proto doufám, že kulička od Primavery tohle přemůže; u kombinace Excipial+deo kompakt od Baley mám toto již vyzkoušené – sice se potím, ale pot není nijak agresivní a není tedy cítit a trička ani košile se mi neničí. Možná to zní zvláštně (protože ten pot tam přeci JE, tak jaktože ty trička neničí?), ale je to tak. Jde tedy jen o to, nalézt vhodnou kombinaci přípravků. Uvidíme, jak si s tím Primavera poradí a zda za ní po půl roce opět nebudu hledat náhradu.

A samozřejmě netřeba dodávat, že všechny deodoranty jsou k ničemu, pokud kašlete na základní hygienu, do které počítám i holení podpaží. Říkejte si co chcete, ale není to žádný výstřelek dnešní doby a měl by to být dle mého standard, i u chlapů.

Nevím, zda jsem tímhle článkem někomu pomohla nebo udělala jasno, to asi ne, ale pokud se inspirujete a něco z popsaného vyzkoušíte a pak dáte vědět své dojmy, budu ráda. Taktéž budu ráda, když mi dáte do komentářů vědět o svých účinných zbraních proti pocení a tělesnému pachu ;-)

Verunka

********************************************************************************

Summary:

For years, I’ve been using mainly things available in drustores to eliminate my perspiration and my body odour. Unfortunately, nothing works or works only for a certain time. From the better drugstore products I can name Adidas Action 3 deospray, Bourjois Mineral deospray, Garnier Mineral deospray, Fenjal creamy deospray with pump and maybe Balea Extra Stark/Strong deospray with pump – they all work brilliant but after some time my body gets used to it and each of these products just stops working. :-( But maybe I’ve already found some items that have the potential to stay in my cosmetic wardrobe for long: mini deospray Sensitive by Balea (it cost nothing and really works – it keeps my armpit fresh for hours and hours…), deo roll-on Lime+Ginger by Primavera (completely natural product made from bio ingredients; it works great – it cover the body odour completely so nothing can be smelled, and it lasts for hours) and last but not least – Excipial DeoForte cream (that helps in extreme conditions but contains quite a lot of aluminium so I try to reduce using it; but it’s great, indeed, I don’t even have to use any other deo while using Excipial). Sometimes I use deo crystal by Balea as a complement. I have never tried Driclor or something similar and brutal to the skin. And my philosophy about sweating and cosmetics for that purpose is, that it is much more important to eliminate your body odour rather than try to prevent sweating completely; the body simply needs to excretes and ventilate somehow and it can’t make any good when we block its natural drainage. So this is my theory. Let me know what do you think about it and what’s your weapons in the fight against sweat and body odour ;-)

Verunka

Zdroje některých obrázků: www.krasa.cz, www.pemi.cz, www.pinkmelon.de
Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika, Na tělo se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

39 komentářů u Pocení, pocení, kdo to asi ocení? / How to fight against sweating

 1. Luc. napsal:

  Milá Verunko,
  díky za tenhle článek, po té Primaveře bych se měla mrknout, ale tak nějak mi tahle značka moc nevoní. Ten krystal mě naopak překvapuje, protože mě to vždycky přišlo jako kus šutru, kterej namočíš a nic. Mám po něm vždycky jen mokré podpaží a na pot to nijak nezabírá. Ale určitě to zkusím jednou znovu!

  • udvouverunek napsal:

   Nevoní jakože je ti nelibá jejich parfemace nebo jakože se ti nelíbí? :D
   Mám od nich jeden výrobek, tak nemůžu soudit, ale pokud všechny takhle působí – tak proč ne? :) No a s krystalem se to má asi tak, že pokud se obecně potíš málo, tak ten rozdíl možná ani nezaregistruješ. Ale u mě skutečně působí, to pocení je minimální, jenom tu vůni to chce poladit… Hlavně nechat uschnout, než se půjdeš oblékat, klidně mávat ručkama jako křidýlkama! ;-)
   V.

 2. Jaja napsal:

  Nezkoušela jsem teda všechno, ale jediné co mi funguje proti pocení je driclor. Jestli ho někdy přestanou vyrábět, tak se asi zabiju :D

  Jarmark Marnosti

  • veruna napsal:

   Souhlas, jedině Driclor. Pro chronické „potiče“ :D doporučuju http://www.driclor.eu , kde mají velké balení – v lékárnách sem nenašla

  • udvouverunek napsal:

   Holky, já věřím, že funguje, ale prostě se mi do něj nechce, ta nechuť je větší než já :D Když občas čtu, jak se po něm někdo celý osypal, tak prostě nemám tu odvahu!
   Verunka

 3. udvouverunek napsal:

  Já ujistila, že mi proti pocení vlastně nezabírá nic. Jen někkteré výrobky ho trochu omezí a některé zabrání pachu. Což se ale většinou nekryje. Zkoušela jsem, nadšena reklamou, nový Eucerin, který slibuje o 80% menší pocení. Řekněme, že se potím cca o 10% méně než obvykle, ale žádný zázrak. Takže antiperspiranty jsem momentálně vzdala a používám Deodorant od Urterkamu bez vůně a jsem vlastně spokojená. Ad Driclor: zase tak zázračné účinky na mě neměl a občas to svědění případně vyrážka mi za to nestály… Veronika

  • udvouverunek napsal:

   Aha, to jsou zajímavé postřehy. Takže Urtekram OK, jen ty vůně – to je pro mě oříšek. Ale dá se vždycky přestříknout něčím jiným, to mě uklidňuje. Ty lékárenské značky jsem taky měla na mušce, třeba u Moniky in Essence se hodně chválil deo a antiperspirant od Biodermy, ale zatím jsem je nezkoušela. Ale líbí se mi, že sdílíme názor na Driclor a na pocení-omezení pocení-redukce tělesného pachu vlastně taky nahlížíme podobně :)
   Verunka

 4. Hanka napsal:

  Verunko,
  děkuji za tvé zkušenosti :-) Musím se podívat po té Primaveře.
  Já mám vyzkoušen Urtekram (docela mi vyhovuje eukalyptus v kuličce), krystal od Santé (na mě je to slabý kalibr), tuhý od Ecocosmetics (jeden z mých favoritů – svěží vůně a je průhledný – neflekatí :-)) a ještě kuličku od Mádary (příjemná vůně, celkem funguje). Teď používám většinou deo sprej od Hádka – je to teda hooodně silná bylinková vůně, ale funguje mi skvěle. Někomu by mohlo vadit, že by se vůně tloukla s parfémem – je to opravdu síla …:-)
  Nějak moc jsem se rozepsala – ale přes léto je holt pocení (alespoň u mě – bohužel) veliké téma. Takže díky za tipy – skočím do Greenwave :-)

  • udvouverunek napsal:

   Taky děkuji za názor :) Takže Santé rovnou škrtám a po těch zbylých se kouknu napříště. Ecocosmetics a Maderu neznám vůbec a u toho Hadka jsem ho asi přehlídla, ale podívám se určitě po všech, když říkáš, že za to stojí. ;-) Mně většinou i sebesilněji parfemované deodoranty k parfému nevadí, prostě je nevnímám – anebo mám tak silné parfémy :D Takže i ten Hadek by stál za úvahu… Díky za tipy!
   Verunka

 5. Marta napsal:

  Ja se potim docela malo a jedina chvile, kde jsem jaksi hodne nevonava je, kdyz jsem ve stresu. Ja mam k hliniku velmi kladny vztah a i to malo, co se potim, se potit nechci. Pot si najde jinou cestu, na mistech, kde se da vetrat a tudiz vlastne rychle mizi, nevytvari ani mokre skrvny ani zapach (treba zada). Ja mam nejradeji kremovy antiperspirant od Juveny a Clarins, ale vzhledem k cene pouzivam lady speed stick gelovy. Me zase moc nefunguji spreje.

  • udvouverunek napsal:

   ÓOO jak Ti závidím“ Já jsem přesný opak.. potím se i v zimě při nicnedělání… prostě tak nějak pořád a všude:( Veronika

  • udvouverunek napsal:

   No ty stresy, to je vůbec kapitola sama pro sebe. S tím hliníkem a pocením – no, dost možná máš pravdu, ale to tady asi nerozhodneme. Už jsem kolem toho něco načetla, taky v souvislosti právě s žlázami v podpaží a tak, a v souvislosti s různými dědičnými předpoklady v rodině to nechci pokoušet víc než je zdrávo :-/ Takže hliník radši ne než jo. A o tom gelovém speedsticku jsem u tebe četla, tehdy se mi vybavila nostalgická vzpomínka na dětství, když jsem mamku pozorovala vždycky, když se chystala ven – tak speedstick u toho nesměl chybět :) Ale na mě bohužel moc nepůsobí…
   Verunka

 6. viennettka napsal:

  Na omezení pocení na mě zabírá taky jen Driclor – ale používám ho velmi málo, hodně špatně snáším svědění po použití. Takže je mi v zásadě jedno, jestli použiju deo nebo antiperspirant, omezení pocení od toho nečekám, ale potřebuju celý den absolutně bez zápachu a to zvládne málo co. Super držáky jsou deo od Pumy, ale špatně se shánějí, jsou drahé a obsahují alkohol, který mi vadí, takže ty už moc nepoužívám a zůstávám v drogerce – fajn je Garnier a mnohaletá stálice Rexona.
  Ve tvém článku mě zaujala ta malinká Balea, není to poprvé, co na ni čtu chválu, tak snad si na ni konečně někdy vzpomenu, až budu v DM :-)

  • udvouverunek napsal:

   Jo, tak v tom se shodneme, ten pach mi vyloženě vadí a jakmile je (jakože existuje), tak jsem nervózní a nejsem schopná naplno fungovat, protože se furt kontroluju, nebo tak něco. O té Pumě slyším prvně – pumí voňavky jsem dřív docela žrala, ale deodoranty jsem asi úplně ignorovala. Kde se dají sehnat? A Baleu určitě zkus, za ty peníze žádný risk a je fakt příjemná ;-)
   Verunka

 7. Esty napsal:

  Tak jdu taky se svou troškou do mlýna :D Já mám s pocením docela velký problém, ale jen v létě. A ne s pachem, když si dám antiperspirant, tak se sice potím a trápí mě, že si raději vezmu bílý než barevný tričko (proto to taky teď řeším :D), ale vůně zůstává pořád (používám Garnier kuličku). Předloni jsem to taky řešila a sáhla po Dricloru. Byla jsem nadšená, pot nikde, žádné svědění atd. jsem taky nezaznamenala, ale už se mi nechce zamezit naprosto pocení na celý týden, nepřijde mi to zdravé. Sice se nepotím, ale raději to zkusím vyřešit jinak. Špatné zkušenosti s Driclorem ale nemám. Hledám taky něco spíš Bio bez aluminia a dalšího… Zkusím ten krystal a uvidíme :) Napsala jsem si i další typy, ale ty prozkoumám až v DM :) Díky ale za tento článek.

  • udvouverunek napsal:

   Já se přiznám, že v těch hlinících mám trochu bordel. V tom krystalu je taky uveden, ale je to jiná sloučenina hliníku, než v běžných antiperspirantech a v Dricloru. Takže úplně nejzdravější vůči kůži taky asi není… nevím, nejsem chemik a neumím to osvětlit :) Jinak si teda skromně myslím, že z přírodních věcí dokonale neomezí pocení nic… a jestli jo – jestli někdy někdo s něčím takovým přijde, tak toho nakoupím několik tun a autora navrhnu na Nobelovku! :D
   Verunka

 8. Veronika napsal:

  Verunko, děkuji za tipy! Článek je určitě přínosný a minerál Balea určitě vyzkouším. Já jsem už dlouho věrná deodorantům ve spreji od Nivei – hlavně řada fresh. Sice pocení neomezí, ale voní hezky a smrádek potu překryjí. Sice se musím alespoň 1x za den v práci přestříkat, ale i tak – po holení nepálí ani neštípou. Sice občas pobavím kolegy, ale lepší než smrdět, že. ;)
  Pocení je prostě přirozená věc a nějak se tělo ochlazovat musí. Jinak jsem četla i o tom, že pomáhá laser…

  • udvouverunek napsal:

   Souhlas s tím ochlazováním. Jinak bychom asi chcípli na vnitřní přehřátí :D Niveu jsem asi taky kdysi měla, neřeknu proti ní (=proti celé značce) ani slovo, ale jednoduše mě to přestříkávání se přes den neba, chci si to odbýt ráno a pak mít klid až do večera!
   Dej pak vědět, jak na tebe krystal působí. ;)
   Verunka

 9. udvouverunek napsal:

  Jinak mě teda celkem překvapuje, že se nikdo nenadchnul pro Excipial…? :-D Mně se totiž jeví jako mnohem šetrnější varianta Dricloru, na obsah hliníku to bude asi podobné, ale nejsou s ním omezení ani striktně dané použití, nehrozí podráždění pokožky, nic… A cenově to, tuším, vychází taky podobně.
  Verunka

  • Lída napsal:

   ten mě zaujal nejvíc, po Dricloru mám vždycky akorát podrážděné bolavé podpaží, tak ten Excipial určitě vyzkouším! Díky Ti :))

  • udvouverunek napsal:

   Zkus, jsem zvědavá, zda z něj bude nadšený taky někdo jiný krom mě ;-)
   Verunka

 10. spicedchocolate napsal:

  Skvělý článek, Veru :)
  Já se potím bohužel hodně, takže pokud chci pocení omezit, sahám po Dricloru. Jen mi vadí, že mě docela dost štípe, takže už jsem ho pěkně dlouho neaplikovala.
  Jinak se mi na vůni ze všeho nejvíc osvědčil klasický sensitive deororant od značky Balea.

  • udvouverunek napsal:

   Díky:)
   Tak myslím, že právě pro tebe je Excipial velmi vhodný :) Jak píšu výše – účinky hodně podobné, co u Dricloru, ale neštípe a je jemný. Zkus ho.
   Verunka

 11. Kyky napsal:

  O DeoForte Excipiálce slyším prvně a docela mě nalákala, vypadá to dost „agresivně“, ale na větší akce se bude hodit, podívám se po něm, minimálně na přechod z léta na podzim určitě.

  • udvouverunek napsal:

   Určitě není o nic agresivnější než jiné antiperspiranty na bázi hliníku. A v podpaží neštípe (ač po holení se používat nemá) a pyžamo taky nebarví/nebělí. ;-)
   Verunka

 12. Denisa napsal:

  potrebujem si nutne kúpiť nový deodorant a našla som práve super blog a v nom super článok o potení! presne toto som potrebovala :) teraz už viem aký si vyberieem..faakt super článok..ďaakujem zaň :)

  • udvouverunek napsal:

   Tak to mě doopravdy těší! ;-) Děkujeme za pochvalu. Na jaký deodorant jsem tě nalákala? :)
   Verunka

 13. Day napsal:

  Jsem ráda, že Primavera funguje i na tobě. Já teď střídám tu Primaveru s Alverde a Garnierem a musím zaklepat na dřevo, zatím dobrý.
  Láká mě ten krystal, takže hádej co si koupím při příští návštěvě DM.

  • udvouverunek napsal:

   Zatím asi funguje, ale ještě jí dám čas. Taky se může stát, že nakonec na mě bude fungovat nejkratší dobu ze všech :D

 14. Nico napsal:

  Mě pocení docela trápí, Driclor nechci v žádným případě, na to se mám moc ráda=) Ale objevila jsem Perspi Guard, je to teda taky hliník (jinak to holt asi nejde), nesmí se dát na oholený podpaží, ale fakt funguje! Stříkneš si do podpaží na noc a druhej den nemáš koláče v podpaží=) Píšou o něm, že stačí 2x týdně, ale je to jak kdy a jak u koho, může se i častějc. Zatím ho mám asi měsíc nebo dva a pořád ho mám ještě dost, takže se i vyplatí=)

  • udvouverunek napsal:

   Teda, přiznám se, že o tomhle zázraku jsem ještě neslyšela – kde se to dá koupit? A kolik to stojí? A má to různé vůně?
   Verunka

  • Nico napsal:

   Zatím ho prodává asi jenom jeden eshop: proti-poceni.cz. Existuje sprej, pak antiperspirant bez hliníku, vložky do podpaží, dokonce i antibakteriální sprcháč.. Ten sprej je za 390,-, ale vydrží fakt dlouho, protože se nepoužívá každej den.. Někdy sice trochu štípe, ale není to nic hroznýho..=)

  • udvouverunek napsal:

   Och, tak to je revoluční odkaz!! Moc díky, díky, díky, to jsem přesně potřebovala! Ty gely a spreje mě lákají, ale možná úplně nejdřív sáhnu po těch podpažních vložkách (fuj, zní to hnusně), to myslím, že by vyřešilo hodně mých trablů ;) Ještě jednou děkuju!
   Verunka

  • Nico napsal:

   To jsem moc ráda, že jsem pomohla=) Je to vážně fajn, vzít si na sebe třeba červený tričko a nemít tam koláče=)

  • Kamila napsal:

   Tak Perspi Guard používám taky, zejména přes léto. První týden jsem ho používala každý den, pak stačilo obden až jednou za 3 až 4 dny. Zkrátka podle toho, jak moc bylo horko. Teď, když máme podzim a teploty jsou pod 10 stupnů, ho používám jednou týdně.
   Je to větší balení než co jsem viděla běžně v prodeji.

 15. Jana napsal:

  Osobně nedám na Driclor dopustit. Používám 2 – 3 týdně. Po vysazení se člověk začíná hned potit, potní žlázy se hned rozšíří. Pokožka mě neštípe, ale to je pravděpodobně tím, že si podpaží neholím. Po 2 letech depilace 1x měsíčně voskem mě tam neroste ani chloupek. Za různé nedokázané fámy ohledně rakoviny bych spíš viděla lobby výrobců běžných deo.
  Jen pro pořádek:
  Driclor obsahuje chlorid hlinitý (aluminium chlorid)
  Krystal je kamenec draselno hlinitý (aluminium potassium chlorid)

  • udvouverunek napsal:

   Těžko říct, kde je pravda, to by prokázaly asi jen dlouholeté nezávislé výzkumy. Ale riskovat se mi nic nechce, vzhledem ke zdravotním dispozicím v rodině, raději sáhnu po přírodních věcech, i když ne ve 100 %.
   Fajn, že ti Driclor vyhovuje, většinou se právě setkávám s negativními reakcemi ;-)
   Verunka

 16. Ellen napsal:

  Také používám Driclor, už asi 6 měsíců a je to jedné co u mě funguje. Napřed jsem si koupila tu malou verzi 20 ml v lékarně tehdy mě to stálo 220 Kč. Teď už kupuji pravidelně přes internet z http://www.driclor75.cz/ za 279 Kč a aspoň ušetřím. Takže na Driclor nedám také dopustit jak už se tu psalo :-)

  • udvouverunek napsal:

   To je pravda, že se to větší balení ohromně vyplatí! Kdybych ho používala, tak kupuju asi výhradně to velké.
   Verunka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *