MULondon podruhé – tentokrát travičkový

Mám tu jeden dluh, který je nutno odčinit. I když „dluh“ je možná silné slovo – že si dávám se zkoušením pleťové kosmetiky dost načas, není žádná novinka. V tomhle případě se to ovšem dokonale vyplatilo. Zpozornět by měly všechny (všichni?), kdo se trápí s pletí podobně jako jsem se ještě před půl rokem trápila já.

DSC_1965

(chtěla jsem udělat podobně hezké fotky jako Verča u svého krému, ale pak mi došlo, že to nepůjde, protože a) nedisponuji hlavní ingrediencí – tedy konopím, b) i kdybych náhodou nějaké měla, asi by se to zrovna nehodilo fotit na blog :-D)

Když se nám někdy v srpnu loňského roku ozval Boris z MULondon s nabídkou poskytnutí jeho výrobků k vyzkoušení, byla jsem z toho trochu rozpačitá. O značce jsem do té doby nikdy neslyšela, stránky na mě působily tak nějak prostoduše, poměrně úzké portofolio výrobků můj zájem taky moc nepodnítilo… Ale začetla jsem se a s Veru jsme se nakonec dohodly, že to zkusíme. Zvlášť, když na Omlazení tahle kosmetika sbírala samé kladné body.

Moje volba padla na konopný bezvodý krém. Důvody byly jednoduché. V tu dobu byla mým úhlavním nepřítelem moje pleť, která se po vysazení hormonální antikoncepce po mnoha letech (což bude za pár týdnů právě jeden rok) zdála být neukočírovatelná. Značně mi tedy pomohla biofáze a oproti stavu na jaře loňského roku to bylo po této tříměsíční kůře poloviční zlo. Ale k dokonalosti (nebo přinejmenším relativní spokojenosti) pořád daleko. Takže proč konopný bezvodý krém? Jednak proto, že na pleťové neplechy mého typu mi Dejnička kdysi doporučila čistý konopný olej. A jednak proto, že to byla ideální příležitost, jak vyzkoušet olejovou péči o pleť – znáte ty teze typu „na mastnou pleť nejlépe zase jinou mastnotou“, nebo tak nějak… Jinak bych se k tomu asi nedokopala, neb obavy, že to fungovat nebude a budu mastná víc než obvykle, tu byly furt a odmítaly si dát odchod.

Snaha o vyfocení složení...

Snaha o vyfocení složení…

...se trochu mařila, písmenka se mi během doby trochu rozpila

…se trochu mařila, písmenka se mi během doby používání trochu rozpila

Takže krém: bezvodý krém složený z celkově 8 ingrediencí výsostně přírodního organického původu v bio kvalitě a navíc vhodný i pro vegany, jak je u MULondon dobrým zvykem a pravidlem. Jinak o skupenství a použití a o pojmech „moisturizer“ a „cream“ a tak vůbec vám už povídala Veru, já bych ještě připojila Hančino povídání na téma bezvodých krémů a tím bychom se posunuli o kousek dále.

Barva: zelená. Překvapivě :) Žádná umělá zeleň z barviva, jen příjemná, světlá přírodně zelenkavá s notným podílem bílé/krémové.

Vůně: kontroverzní věc :-D Ne, nevoní to jako travka, to bych nevydržela používat (tráva jakožto konopí mi smrdí ve všech podobách; dále viz komentáře pod článkem). Tohle je… jiné. Můj dojem: trochu sena a sušené houby. Dávala jsem to očichat celé rodině a názory padaly zajímavé: bylinky, citron, pistácie, zase ty houby… Takže si z toho vyberte. Nic prvoplánově líbivého, ale ani extra nepříjemného, dá se rychle zvyknout.

Zelený?

Zelený?

Konzistence: tuhá, překvapivě. Na prstu ale dobře taje a relativně dobře se nanáší a roztírá, ale pokud jste zvyklí jen a pouze na klasické krémy, asi budete překvapeni.

Nanášení: ideálně na navlhčený obličej. Což popírá tu myšlenku bezvodých krémů, to souhlasím s trb, ale vzhledem k tomu, že nejsem sušenka a kruté mrazy zatím taky neudeřily, tak to neřeším. Bezvodost/vodovost krémů jsem vlastně neřešila nikdy, není to u mě potřeba. Velká výhoda je koncentrace – krému stačí fakt maličko (zhruba viz foto) a vystačí na celý obličej. Ten si předtím pošplíchám – doma mám termálku od Avéne, v Praze květinovou vodu Lemon Tea Tree od Saloos, příjemné jsou obě, ale o něco lépe krém spolupracuje s Avéne. Když ho dám maličko, tak ten mastný efekt na kůži ani není patrný, když to přeženu, tak se lesknu a jsem mastná na dotek, ale překvapivě vlasy kolem obličeje to nemastí a póry to taky vůbec neucpává (to jsem se bála hlavně kvůli obsaženému jojobovému oleji).

Fakt ho stačí malinko...

Fakt ho stačí malinko…

Účinky: stěžejní bod článku. Vezmu to přibližně chronologicky. První dva týdny – nic jsem nepozorovala. Další dva týdny – nic, jen jsem se více mastila. Pátý, šestý týden – co do účinků, opět nic moc, jen to maštění se zmírnilo. Zhruba po dvou měsících jsem si všimla zlepšujícího se stavu pleti: méně mastnosty, méně boláčků, méně zanícených míst, a pokud, tak se rychle hojily. Ale stále se nějaké tvořily. Hmm, docela dobrý. Pokračovala jsem. Teď, po zhruba třech a půl měsících musím konstatovat, že pleť mám ve skvělé kondici. Postupně se eliminovala všechna problematická místa: čelo už je víceméně v cajku, nos a brada také, nejvíc jsem v posledních měsících bojovala s tvářemi směrem ke středu uší – tak ty už se taky docela srovnaly; ideálka to ještě není, ale lepší se to den ode dne. Ucpané póry taky nenápadně mizí. V podstatě směle řeknu, že v tuhle chvíli už mám srovnatelnou pleť se stavem, jaký mi po dlouhá léta dopřávala antikoncepce. Takže věřím, že pokud s krémíkem vytrvám, bude to ještě lepší a nad HAK už ani nevzdechnu. No není to bájo? Můj obličej skanduje: ano, ano, ANOOO!

A to bych prosím správně teď měla zopakovat tříměsíční proces s biofází; v lahvičkách mám ještě půlku obsahu a skončila jsem s ní v září, takže teď je ideální čas na opáčko. A víte co? Mně se do ní asi teď nechce. Tohle mi proti všem očekáváním a počáteční velké nedůvěře vyhovuje skvěle a dělá mi to službu, v jakou jsem ani nedoufala.

Chcete ještě více důkazů? Při líčení ráno už skoro nesahám po korektoru, který byl ještě loni mým nezbytným pomocníkem. Výjimky nastávají s ohledem na fázi měsíčního cyklu, ale jinak už si zase vystačím jen s leclerkovským pudrem :)

Navíc ta velká koncentrace – je dostatečně ilustrativní, když jsem za ty cca 4 měsíce spotřebovala asi 1/5 toho 60 ml kelímku? To nemůžu při použití jednou denně (dávám jen večer) zvládnout spotřebovat před expirační dobou :) Ekonomické hledisko tedy za jedna.

...tohle množství je navíc trochu nakypřené tím, jak ho nabírám a ryju/pročechrávám ho nehtem

…tohle množství je navíc trochu nakypřené tím, jak ho nabírám a ryju/pročechrávám ho nehtem

Pár háčků, co by mohlo vadit:

 • ta vůně – ale dá se zvyknout a z kůže se z větší části po chvíli vytratí
 • dostupnost – momentálně jen z Borisova e-shopu přímo na stránkách
 • kratší expiračka – víc jak rok nedáte; Veru třeba se svým krémem mít potíž nebude, neb její pleť to doslova pije, ale mně třeba stačí fakt malinko; nicméně to se dá vyřešit polovičním balením (30 ml)
 • nutnost nějaké té vody pod/na krém – bez toho se to dle mého jen těžko vsákne a pleť bude mastná pořád, s těmi vodami je to lepší; ať už tedy květinový hydrolát nebo termálka nebo něco jiného, což je zase investice navíc (byť jen drobná)
 • můj osobní problém – potřebovala bych někoho, kdo mi tím bude pravidelně mazat i zádíčka, která trpí stejně jako donedávna ksichtík, a ty šaty s otevřenými zády zatím pořád jen smutně visí ve skříni :)
A fakt skoro neubývá. Stav po 4 měsících.

A fakt skoro neubývá. Stav po 4 měsících.

Takže ač jsem se konopnému krému zpočátku bránila a všechny ostatní mě lákaly mnohem víc (a dozajista každý z nich také lépe voní), tak jsem ráda, že jsem se na něj nechala přemluvit. A upřímně jsem docela zvědavá na ten vývoj do budoucna – zda ještě můžu čekat nějaké zlepšení a co si můj obličej zase vymyslí , až venku nastane teplé počasí. Určitě udělám občasný update. Pro tuhle chvíli má ode mě Organic Hemp Face Moisturiser deset bodů z deseti s hvězdičku navrch, dávám mu zelenou a doporučuju bez jediné výtky. Trpělivost se vyplatila a mě už dlouho v ranku péče o pleť nic tak nenadchlo :)

Zároveň to podnítilo mou zvědavost a odvahu příležitostně vyzkoušet nějaký čistý olej – klidně ten konopný nebo i jiný vhodný na můj typ pleti – protože to evidentně fakt funguje. A zrovna tak zájem o další Borisovy výrobky, už jen kvůli těm vůním, které všechny slibují :) Levandule, měsíček s kadidlem, čokoládka…

Verunka

P.S. Na závěr bych ráda za obě Verunky poděkovala čtenářce Yvoně, která nás Borisovi doporučila. Děkujeme a moc si toho vážíme! A dík patří i Borisovi samotnému. Komunikovat s ním je vždycky radost! Mnoho milejších lidí, alespoň co do komunikace přes e-mail, jsem dosud nepotkala. :)

Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika, Na ksichtík se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 komentářů u MULondon podruhé – tentokrát travičkový

 1. S. napsal:

  Tak to mě moc zaujalo! Já jsem upřímně taky před víc jak rokem vysadila antikoncepci…pleť jsem měla příšernou, ale bohužel se moje tělo nevzpamatovalo vůbec protože mi ještě navíc padaly vlasy a neměla jsem ovulaci, takže mi antikoncepce byla znova vnucena :o((

  • udvouverunek napsal:

   Jojo, nad vypadanými vlasy jsem si taky v minulém roce mockrát pobrečela. A cyklus se mi taky nějakej ten měsíc vracel do normálu. Hele ale vím i o holkách, co se v tomhle ohledu daly do kupy až po roce nebo víc! Což je dlouhá doba, uznávám, ale pokud to není nutný (pokud se třeba nesnažíš otěhotnět), tak bych asi vytrvala. Mně je bez HAK lépe a pokud nebudu muset, vracet se k ní nechci.
   Vlastně jsem přemýšlela, že tomuhle tématu z mého pohledu věnuju samostatný článek, jenže mi přijde, že je toho teď všude tolik, že to ani nemůže bavit ještě někoho číst.
   Verunka

  • s. napsal:

   Já bych byla pro ten článek o tvé zkušenosti s vysazením HA. btw, tuhle věcičku od Mulondon pravděpodobně vyzkouším. podél čelisti se mi už nějaký čas tvoří něco dost nepěkného a nemůžu se toho ani zaboha zbavit :-X

  • s. napsal:

   HA už mám vysazenou víc než rok, ale pleť se mi furt nechce vrátit do normálu, už jsem zoufalá. aspoň těch vlasů mám hodně, jinak bych se asi úplně zbláznila :D

  • S. napsal:

   No, nevím, jako taky jsem z toho byla na rozpacích, že to budu muset znova začít brát, ale moje doktorka mi říkala že to je s největší pravděpodobností hyperandrogenní syndrom (protože už před antikoncepcí jsem měla problémy s hormonama a nehezkou tvář) a pro početí je prý lepší mít tu ovulaci pravidelně. Ale těžko říct, každý říká něco jiného. Jinak já jsem půl roku neměla žádnou ovulaci a ani skoro ani cyklus :o( … po tom půl roce jsem byla už i na vyvolání menstruace… no hrůza :o(

  • S. napsal:

   Jinak jsem ještě zapomněla napsat, že nad vlasama já jsem strávila spoustu probrečených večerů, protože mám vlasy do pasu a hodně si na nich zakládám :o(

  • Taky Verunka napsal:

   Zlatíčko, u tebe nedochází k ovulaci, takže jsi vlastně neplodná a tvoje lékařka, místo toho, aby hledala příčinu a snažila se ti pomoci, tak tě znovu nutí do HA, která z dlouhodobého hlediska tvůj problém ještě zhorší. Co změnit doktora, který se ti skutečně bude věnovat?
   A Verunko, tady je vidět, že osvěty není nikdy dost. Napiš ten článek, protože spousta z nás si jej velmi ráda přečte. Já jsem teď vysadila HA po 10 letech a už jsem se z Vašeho blogu nechala inspirovat biofázemi a teď jsem načatá objednat si i tenhle krémík. Děkuji za články, jejich pročítání je příjemný oddech a člověk pak nemusí v tom kosmetickém průmyslu tolik tápat. Jen tak dál, těším se na další příspěvky.

  • S. napsal:

   Osvěta – no „díky“ za upozornění! To bych bez tebe fakt nevěděla. Jinak kdyby sis přečetla tak mám pravděpodobně nadbytek mužských hormonů a díky tomu že mi antikoncepce dodává ty ženské ke mě alespoň k nějaké ovulaci dochází (měla jsem na výběr buď hormony a nebo antikoncepci) a navíc mi doktorka řekla že poté bude snazší otěhotnět, když budu pravidelně ovulovat (byť s umělými hormony) než ten organismus mít úplně celý rozhozený rok, dva nebo více… Ale celé téma HA je sporné a názorů na něj je spousta, to bychom se tu mohly dohadovat do nekonečna… A jen tak btw. ta samá doktorka mi zachránila život (bez nadsázky) takže v ní mám velkou důvěru a měnit momentálně nechci.

  • udvouverunek napsal:

   Jestli mohu přidat ještě jeden názor abychom to měly zábavnější (souhlasím, že je to téma široké a každý člověk je jedinečný – jak pacienti, tak lékaři, těla fungují jinak atd….) – také mám historky s antikoncepcí:) Začala jsem zobat hned v patnácti. Ne snad kvůli antikoncepčním účinkům, ale proto, že jsem každý měsíc trpěla jako zvíře – kromě normálních bolestí zad, břicha a hlavy horečky… A HA to srovnala. Brala jsem do 24 tu samou a pak změnila lékaře (můj byl daleko a navíc už starý, věčně v ordinaci nebyl… samé problémy…). Kromě otázek na anamnézu, kouření aspol. padla „a co berete?“. Po mé odpovědi doktorka zakoulela očima, zhrozila se a okamžitě mi to změnila. Ta, co jsem ji brala se předepisuje ženám nad čtyřicet a divila se, že mám ještě kosti v pořádku, protože bych údajně ve svém věku měla brát úplně jiné poměry hormonů jinak hrozí osteoporóza. Začala jsem brát novou, než se to srovnalo, ty tři měsíce byly hrozné, ale teď žiju… a na otěhotnění má moje nová doktorka názor, že to bude těžší po tolika letech užívání, ale že to za to zdravotně stojí. Tak uvidíme. Jednou:) Ale pleť mám pořád v pohodě:) Veronika

  • udvouverunek napsal:

   malé s.: Někdy to opravdu trvá, než se to srovná, a chce to vyzkoušet, co ti bude nejlépe vyhovovat. Zatím se mi to jeví tak, že nic chemického nepomohlo (maximálně jen krátkodobě), zatímco přírodní kosmetika mě po kouskách umí dát do kupy – sice je třeba investovat víc času, ale stojí to za to. A hlavně na sebe nepatleš kdejaký chemický dryjáky (když občas slyším, co holkám předepisujou kožaři, tak to bych moc dlouho doma nestrpěla).

   velké S.: No ano, celá HAK je dost kontroverzní téma, co doktor, to názor, co pacient, to taky názor a hlavně jiné potřeby/problémy. Jak píšu výše, půl roku bez cyklu ještě není takový extrém, jsou i horší případy – a nakonec se úspěšně vrátily do normálu i bez umělých hormonů. Jenom by mě tedy zajímalo, jak to pak uděláš, až budeš chtít skutečně otěhotnět, pokud ty prášky brát musíš? (Jo a vlasy jsem taky měla až nad zadek a loni v červnu šly dolů… jednak mi padaly, jednak už mě děsně rozčilovaly… :D )

   Taky Verunka: když on je to docela náročný coming-out, ještě jsem se nerozhodla jestli to chci publikovat (přece jen to tu čte dost mých známých i rodina…). Navíc by nešlo o nic zásadního, jen shrnutí mých poznatků na mě samé, což je obtížně aplikovatelné na kohokoli jiného. Navíc nejsem žádný odborník a v žádném případě nebudu nic doporučovat nebo někoho poučovat. A i kdybych byla odborníkem, tak kontroverzi to bude vzbuzovat vždycky a nějaké argumentaci se tady asi nevyhnu, to je jasný. No nevím, ještě si to musím promyslet…

   Veronika: Jo, Veru, ty jsi zrovna z těch případů, kdy se prášky hodí, protože ti celé to „bytí ženou“ usnadňují a ulevují, tam je to asi v pořádku. A pleť máš nádhernou s i bez prášků, to ti můžu jen závidět… :)

   Verunka

 2. hancqa napsal:

  Krém nikdy nemůže mít vůni marihuany, když se do toho marihuana nedává. Většinou je tam olej ze semínek, která jsou taková oříšková (i chuťově). Ani konopný čaj nevoní jako marihuana, protože jsou to jen listy z technického konopí bez voňavé pryskyřice, chuťově je podobný asi kopřivám.
  A tenhle krém mě celkem láká, ale možná by obdobné účinky mohl mít čistý olej a pod to odvar z listů. Obojí mám v kredenci, tak to asi vyzkouším.

  • udvouverunek napsal:

   Hani, díky za upozornění a osvětu. Mám ke všemu konopnému automaticky nedůvěru, protože to prostě není věc, které bych fandila nebo ji podporovala (a fakt mi tráva hrozně smrdí!), ale je pravda, že ta kosmetika zatím nikdy na počuch nebyla zlá. Tak teď už vím proč :) Ale v textu to tak nechám, myslím že spousta lidí na tom s touhle ne/znalostí bude jako já, tak ať vědí.
   Čistý olej jsem právě měla v merku, ale pak přišel Boris, takže mám krém :) Vyzkoušej, určitě ti to neublíží.
   Verunka

  • hancqa napsal:

   Čistý olej určitě využiješ i tak, protože se dá použít na vlasy, na tělo i na jídlo. I když na jídlo já radši semínka…zrovna tu ujídám semínkovou čokoládu :)

 3. Y. napsal:

  Super recenze, a je úplně skvělý, že ti tak pomohl :). Konopný je taky můj oblíbenec, spolu s Růžovým.. a taky Levandulovým. A souhlasím, Boris je prostě třída, jak ve vyrábění kosmetiky, tak i sám o sobě :D.

  • udvouverunek napsal:

   Děkuju:)
   Yvi, a co ten s kadidlem a měsíčkem, jak ti voněl? A co ti dělal? Ten mě totiž zajímá hodně :)
   A k Borisovi můžu jen dodat: víííííc takových Borisů všude po světě! :-)
   Verunka

  • Y. napsal:

   já z něj cítím hlavně to kadidlo (dlouho jsem nevěděla, jak vlastně voní, ale je to přesně ono), má takovou hřejivou, exotickou, „štiplavou“ vůni, jestli si pod tím jde něco představit :).Taky mi sedí, takže splést se s ním podle mně nemůžeš :), ale hlavně je zklidňující (měsíček) a proti stárnutí pleti (kadidlo a myrha)..

  • udvouverunek napsal:

   Prima, doufala jsem v podobnou odpověď ohledně té vůně :) Ten zkusím ráda; něco podobně voňavého jsem měla od Hadka, ale to byl krém a moc jsme si nevyhovovaly. Tohle by mohlo být lepší…
   Verunka

  • Tereza napsal:

   Teda holky, vy mi dáváte! Já miluju vůni kadidla a myrthy! Takže já si musím nějaký ten krém pořídit. Verunko, jak tedy funguje objednávání a na kolik tě v přepočtu vyšel? Jak jsem pochopila, tak jsi neobjednávala klasicky z eshopu (pokud to tu už někde bylo, tak se omlouvám, za dotaz, ale nikde jsem podobnou informaci nenašla).

 4. Margareta napsal:

  Já jsem po vysazení HAK problémy s pletí neměla – teda ne horší než obvykle. Ale zato jsem byla víceméně frigidní, z čehož byl muž dost nešťastný. Zkusila jsem vyměnit i druh, ale nic. Pak mě cosi osvítilo a přestala to zobat – a najednou super. Už bych to nikdy znovu nebrala.
  Škoda, že krémy neprodává nějaký český e-shop, tak mi budou muset stačit oleje – momentálně používám jojobový napůl s mokřadkovým od Nobilis. Ten druhý je spíš pro sušší pleť, tak příště zkusím arganový.

  • udvouverunek napsal:

   Trochu jsem se v tom komentáři ztratila :) Z prvních dvou vět jsem pochopila, že jsi přestala brát prášky a s nimi odešla i chuť na sex. Ale z té poslední věty v druhém odstavci to chápu zas naopak. :)
   A přímo od Borise objednat nechceš? Je hrozně milý a zásilky chodí spolehlivě (aspoň co vím), a platit se u něj dá PayPalem, což je super. Ale myslím, že pokud sáhneš i po samotném konopném oleji, jak doporučuje výš i hancqa, tak to špatně nebude. Jen se trochu divím tomu jojobáku, on je trochu kontroverzní: někomu obličej zmastí ještě víc a navrch ucpe póry, a jiným se stejným typem pleti výborně prospívá… tak z něj mám stále ještě respekt. Zatím ale vypadá, že bychom si mohly vyhovovat.
   Každopádně na argan, mastné pleti tolik neprospívá; vím o holkách, kterým udělal na obličeji paseku, je spíš taky na zralejší a/nebo sušší pleť.
   Verunka

  • ver napsal:

   Ad argan – strašně mi ucpával póry, ale prostě jsem z té své pleti už celá na větvi. Procházím pravidelně extrémy – extrém suchý jako právě teď, nebo extrém mastný a opupínkovaný. Vzhledem k aktuálnímu stavu ho jdu ale zkusit, dík za připomenutí, nechci ho vyhodit….třeba bude na ty šupinky zabírat líp než tehdy na jaře na mastnotu.
   Musím takhle vlastně mít doma zásobu kosmetiky skoro na všechny typy pleti a nejednou jsem už podstatnou část poslala dál a po změně zase postrádala. :-D

  • udvouverunek napsal:

   ver, to ti teda nezávidím :( Náladová pleť je asi nejhorší ze všech! :-)))
   Verunka

 5. Veronika - Cosmetic Jam napsal:

  Mně se docela líbil CutisHelp konopný na ekzém, ale jako všechno mi přestal po čase fungovat. Co se týká domácí masti z „pořádnýho matroše“ a vepřového sádla, tak to je peklo – mastné jak prase (doslova) a smradu jako v Cařihradu, navíc účinek žádný. Ještě jsem měla čistý olej od Top Vetu a taky peklo – ani né tak smrad, jako děsně nepraktické = umaštěné balení a účinek nulový. Osobně tedy konopí nemůžu nijak adorovat. Ale věřím, že v určitých výrobcích to může být fajn přidaná složka.

  • udvouverunek napsal:

   Tak koukám, že jde především asi o formu.
   Ze sádla mamka vyrábí jen měsíčkovou mast, s kterou si občas mažu ty záda a kde mi to nevadí (někdo by mohl namítnout, že díky tomu se mi i tam ucpávají póry, ale tak to nebude, protože se mažu fakt jen sporadicky). Na obličej bych si to nedala, to je špaténka, vyzkoušeno.
   A olej chce mít asi v praktičtějším balení. Takže třeba saloosácký s kapátkem – v tom nevidím problém. :-) A aplikovat asi stejně jako každou jinou mastnější věc, tedy na navlhčenou pleť. Jo, jsem na to zvědavá, až to vyzkouším.
   Btw, ten CutisHelp byl krém nebo mast nebo něco ještě jiného? Neznám to vůbec…
   Verunka

  • hancqa napsal:

   Zase jsme u toho, že každému vyhovuje něco jiného. Já totiž nedám na pořádnou domácí sádlovou (mimochodem dá se to udělat i z vazelíny nebo bambuckého másla) mast dopustit. Pokaždé, když se objeví nějaký problém, sahám první po konopce. Vyzkoušela jsem jí na vyrážky, popáleniny, pořezání, popraskané rty a omrzlý obličej z Alp, nakopnuté prsty na nohou, podvrtnuté kotníky, bolavá kolena…kupodivu na vše je skvělá. Hlavně za ten kotník a nakopnutý prst jsem jí vděčná, protože jinak bych kulhala o dost dýl a asi bych měla po dovolené.

  • udvouverunek napsal:

   Naprostá pravda:) Mi sádlo extrémně nevadí, ale když jsem dělala masti na vše užití, používala jsem právě to bambucké máslo. Po vazelině se mi póry ucpou téměř jistě, a to mám extra suchou pleť, která na to normálně vůbec netrpí:) Veronika

  • udvouverunek napsal:

   Hani, já ty masti mám ráda a konkrétně na tu mamčinu nedám dopustit – je to takový rodinný všelék. Ale mazat si to na obličej, to mi zvlášť pro některé typy pleti přijde úplně špatně. Vazelínu radši ani nezmiňuju; na póry nejhorší věc, navíc v podstatě čistá ropa (a to nepodporuju) a účinky? O hydrataci se nedá mluvit, a i když jsem to použila jen třeba na suché lokty, tak výsledek byl ten, že to několik hodin lepilo, ale když jsem to setřela, lokty byly stále stejně suché. K obličeji se mi nesmí ani přiblížit a jinde na těle to nedělá zhola nic.
   Verunka

  • hancqa napsal:

   Verunko, to je taky naprostá nouzovka. Třeba když mi naskákala na vyrážka po čaji, měla jsem obličej jak struhadlo, tak jsem po ní sáhla. Nebo si občas přivezu z Alp omrezlou a odřenou bradu o bundu, tak taky nasazuju na noc mastičku, aby to bylo co nejdřív v pořádku.

  • udvouverunek napsal:

   Leda tak… Používat to běžně, to nevidím moc šťastně (a že tací lidí taky jsou) :-)
   Verunka

  • hancqa napsal:

   Chápala bych to u nějaké naprosto vysušené babičky. Naše prababičky třeba asi moc jiných možností neměly. Mohlo by to fungovat obdobně jako máslo na moje chemií přesušené ruce….zjištěno při pečení cukroví. A ještě k té vazelíně, mamča používá celý život na odličování očí a s přibývajícími léty čím dál častěji i na celý obličej Aviril olejíček, což je ropná bomba, a nemůže si ho vynachválit. Občas si koupí jiný olej a pak se zase pokorně vrátí k tomuhle.

 6. S. napsal:

  Tak i tenhle krém vypadá perfektně a mám radost, že ti tak pěkně pomohl :) Překvapuje mě, že ho ubylo opravdu jenom drobátko!

  Jsem zvědavá, jestli se někdy hecneš a zkusíš i ten čistý olej a co na něj budeš říkat :)

  • Sabina napsal:

   Jajaj, a vidím, že si u vás musím změnit jméno ve formuláři! ;)

  • udvouverunek napsal:

   Jo, nějak se nám tu ta eSka rozmnožila :) Ale neboj, tebe já poznám ;-)
   Myslím, že ty bys skrz svou suchou pleť měla asi podstatně vyšší spotřebu, ale i tak se to dost vyplatí, zvlášť když přihlédnu k tomu, jak ňuňané ingredience v těch krémech jsou a na kolik to vyjde :) Olej(e) je (jsou) v plánu!
   Verunka

 7. Margareta napsal:

  No jo nějak mi to při psaní nedošlo – ono mi už není 20 a mám dvě děti. HAK jsem brala od 17 pak jsem vysadila po 7 letech a hned jsem bez problémů otěhotněla. Pak jsem si nechala zavést horm. tělísko, po vytažení jsem měla potíže s cyklem, ale díky kapkám Mastodynon se cyklus upravil a já otěhotněla podruhé. Po porodu jsem se vrátila k HAK a s ní zmizela i chuť na sex. Až po roce mě napadlo, že v době, kdy jsme se snažili o mimčo, mě sex bavil. Tak jsem ji přestala brát a hned se to zlepšilo. Takže za mě už nikdy – co to je, tak ovlivňovat lidské chování a prožívání!
  Pleť vyloženě mastnou nemám, spíš rozšířené póry s tendencí k ucpávaní. Ale dnes už mi stačí důsledné čištění. Jen mě napadlo, že takový krém by se dal vpohodě umíchat i doma – jen trefit poměr surovin.

 8. MuLondon napsal:

  Hi Verunka! Thanks so much for your lovely and thorough review. That’s what I call properly testing a product. With natural skincare, it’s more of a long-term thing – and while some lucky people see results after just a few days, it usually takes a bit longer for the skin to adjust for most of us. I’m so happy you were patient and got to see the results. Yay! Děkuji! ♥

 9. Pingback: MULondon podruhé - tentokrát trav...

 10. Pingback: Mulondon Organic Hemp Moisturiser For Hormonal Skin – My Skin Skin In Great Shape Now | Mulondon's Blog

 11. michaela napsal:

  Ahoj Veronika, skvela recenzia. Tiez som povodne chcela ten ruzovy, ale teraz uvazujem nad kupou tohto. Este ho pouzivas? A co v lete, nemastil moc? Dakujem.

  • udvouverunek napsal:

   Ahoj Míšo! Tvůj dotaz přišel právě včas. Zrovna se ke konopnému MULondon zase vracím poté, co jsem nějaký čas používala jeho rodné bratry měsíčkový s myrhou a kadidlem a taky levandulový. Nemůžu je mít a to díky obsahu kokosového oleje/másla – ucpává mi póry, pod kterými se mi pak dělají ošklivé podkožní boláky. Stejnou zkušenost a názor má i Natálka z Little Gem blogu, s kokosem se naše pleť zkrátka nekamarádí. Růžový krém jej bohužel obsahuje taky.
   Mastí trochu, ale nelesknu se jak po namazání sádlem, to ne. Navrch většinou používám minerální make-up, takže výsledek je vždycky super, žádný problém. A ještě se tomu pomůže, pokud se nanáší na pleť zvlhčenou např. květovou vodou – pak se do pleti vpije beze zbytku. ;)
   Verunka

 12. Michaela napsal:

  Dakujem mockrat Veunko, skusim ho. Ja mam pory ucpane takmer so vsetkeho a navyse bojujem s dehydrataciou pleti. Momentalne mam hroznu plet, trpim hormonalnou nerovnovahou, tak ked nepomoze kremik, skusim biofazu.

 13. Pingback: MuLondon balzám – čokoládová pralinka |

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *