Kolik mám laků na nehty?

Vím, že tady kdysi proběhl jakýsi tag, ale protože jsem moc líná to dohledávat, tak sem jen jednoduše našupu fotky svých laků na nehty. Třeba se díky tomu dopátrám i k celkovému počtu – přiznávám, číslo netuším!

vloženo

Fotky vznikly v srpnu, kdy jsem v Praze vyklízela pokoj před svým odjezdem do Finska. Beztak tam ale není všecko. Nějaké kousky jsou ještě půjčené (minimálně o jednom vím) a jiné mám doma jako železnou rezervu pro případ nouze. Ty už jsem spočítat a nafotit nestihla. Taky světlo moc nepřálo, takže fotky jsou spíš ilustrační.

Tááákže… co tu máme?

 • 10 x OPI
Horní řada: Rainbow connection, The show must go on, Vodka & caviar, Kiss me at midnight, Underneath the mistletoe Dolní řada: A good man-darin is hard to find, Catch me in your net, Baguette me not, My favourite ornament, Black cherry chutney

Horní řada: Rainbow connection, The show must go on, Vodka & caviar, Kiss me at midnight, Underneath the mistletoe
Dolní řada: A good man-darin is hard to find, Catch me in your net, Baguette me not, My favourite ornament, Black cherry chutney

Bageta, můj první OPI a zároveň první lak od prémiové značky vůbec. Mám je ráda všechny, miláčkové poslední doby jsou horní modrý a pak zlatý.

 • 12 x China Glaze
chinaglaze2

Nahoře: Riveting, Man hunt, Style wars, Electrify, Smoke and ashes, Harmony Dole: Stella, Sexy in the city, For Audrey, Sunshine pop, Innocence, LOL

Logika. Hrozně chci Stellu, číhám na ni, čekám na ni, vyhlížím (jeden čas byla nedostatkové zboží) – a pak ji mám a lakovala jsem jednou. Dtto pro LOL. Btw, ten žlutý schne příšerně, resp. neschne. Ani seche vite mu tehdy nepomohl.

 •  7 x Nubar
nubar2

Nahoře: Rich berry, Nubar 2010, Never take off the mask, Violet sparkle Dole: Tea rose petal, Oro, Black polka dot

Mám jich míň, než jsem čekala! Kde jsou ty doby, kdy se za tři sta daly pořídit libovolné trojice laků z Modeláže… :)

 • 8 x Color Club
colorclub1

Nahoře: Wild at heart, Nothing but truffle, Diamond drops, Secret agent Dole: Harp on it, Magic attraction, Revvvolution, I always get my man-darin

 • 11 x Essie
essie2

Nahoře: Jamaica me crazy, Coat azure, Got engaged!, Olé caliente; Dole: Pretty edgy, Aperitif, She said yes; Minískové: Super bossa nova, Brazilliant, Smooth sailing, Meet me at the sunset

Mám jich víc, než jsem čekala! Mám tu značku ráda.

 • 6 x Zoya
zoya3

Nahoře: Gemma, Elodie, Yara; Dole: Tao, Tracie, Wednesday

Tohle je taková neposkvrněná skupinka. Určitě jsem nelakovala Elodie. Možná ani Wednesday. Tracie jednou a hned šla dolů, protože mě rozčilovala, takže to se taky nepočítá. A možná ani Gemmu jsem neměla…? No dá to rozum, žejo.

 • 14 x Gabriella Salvete
gs2

Odshora dolů: Mistero grey, Princess, Intense coral, Vampire, Brown sugar, 138 (zlatá), 129 (zelená), 117 (černá holograf), 105 (bílo-růžová), 113 (blv notte), 155 (ledová růžová), 156 (zlatě béžová), 128 (krémová modrá), 153 (tyrkysová)

 • 7 x Catrice
catrice2

Odshora: I sea you!, Snow motion, Blue cara ciao, Sand francisco, Up in the air, Yes you tan!, Dirty berry

 • 4 x Rimmel:
rimmel2

Hot gossip, Black out, Coralicious, Total eclipse

 • 4 x Avon
avon2

Amethyst flash, Blue attraction, Magnetic metal, Inspired iris

 • 14 x Essence mrňousové
essencemalé2

4x Blue addicted, Hard to resist, Glamorous life, Absolutely stylish, Time for romance, A lovely secret, Wanna be your sunshine, Choose me!, Mellow yellow, Where is the party?, Midnigh charm

Ano, jsem hraboš. Proto mám Blue addicted 4x, původně 5x. A stejně ho nelakuju. Protože ho šetřím. Logika, neasi.

 • 14 x Essence ostatní
essencevelké

Life is a freeride, Ultimate pink, Midnight glam, Hey nude!, Gold old buffy, Mystic lilac, A piece of forever, My little kimono, Fortune cookie, You’re my dragonfly sugar!, matt topcoat, soft touch tc, copper’ize me!, Cool and the gang, Princesses rule!, Hello holo

 • 7 x : Orly a Tony Moly
orly,tonymoly

Odshora: Meet me under the mistletoe, Matte vinyl, Pardonne-moi, C’est la vie, Milky way, Shooting star, Pinky star

O těch franciích od Orly si ještě pohovoříme níže.

 • 6 x : Gosh a P2
gosh,p2

Odshora: Tropicana, With a twist, Pink rose, Gorgeous, Flirt & tease, Fever

Ten první P2 je už prastarý, věnovala mi ho kdysi Majuška, ale je stále nádherný a dokonalý.

 • 5 x: Illamasqua a Kiko
illa,kiko

Odshora: Obsess, Baptiste, Throb, 14/622, 7/300

VIP sekce č. 1. O Illamaskách si přečtěte u Nikči, ačkoli já je mám ráda všechny (s menší výhradou u Throbu), chybí zde jen zelený Smash; a ty Kika jsou úžasný oba! <3

 • 5 x : NYX a Barry M
nyx,barrym

Odshora: Dorothy/Dark glitter, Lime sparkle, Dusky mauve, Red glitter, Pomergranate

 • 4 x : Deborah Lippmann a A England
DSC_3446

Across the universe, Bad romance, Dragon, Tristam

VIP sekce č. 2, tyhle miláčky si rovněž hýčkám :3

 • 6 x směs: Cult Nails, Butter London, Barielle, Nfu Oh, Misa, SpaRitual
cultnails,butter,barielle,nfuoh,missha,sparitual

Odshora: Let me fly, Minger, Belly dance, 569, Spinning out of control, Winds of change

Hej, jako ty Nfu Oh lahvičky jsou něco tak otřesnýho, fuj, vůbec se mi to nelíbí, přijde mi to slizký a úchylný. Barvu zatím neposoudím, nelakovala jsem.

 • 6 x směs: L’Oreal, Maybelline, EBD, Max Factor, Constance Carroll, L’Oreal

  loeral,maybelline,ebd,mf,constance,loreal

  Odshora: 102, 80, 111 perleť bílá, Fantasy fire, Silver streak, Burgundy diva

 • 6 x směs: Skin Food, Dollish Polish, Tasha, Coral, Norma Zlín
  skinfood,dollish,tasha,něco,norma

  Odshora: —, Putting on the ritzzz!, 423, Milano mo5, Las Vegas 505, 153

  Jak to jen shrnout… bájo, peklo, normál, peklo, peklo, normál :))

 • 9 x směs: Golden Rose, Sally Hansen, S-he
  goldenrose,sally,she

  Odshora: Rich Color 50, Jolly Jewels 111, Graffiti 02, Scale effect 04, Pretty color 158, Fairy teal, Crushed, 180, 178

  Jestli jsem to počítala dobře, tak je tady vyobrazených 165 laků. K tomu navíc na fotkách chybí:

 • vypůjčená jedna Illamasqua
 • doma je 1x GS, 1x Essie, 1x Essence (možná dva)
 • co se BC a TC týče, mám jich momentálně v každé kategorii několik – minimálně vždy po 4 (to jsem si nezapsala a nevyfotila)
 • zcela jistě mám nějaké další barevné laky na cestě u Viennettky (už si nepamatuju kolik!)
 • jeden nový čeká doma – zařazuju další značku, a sice Priti ;)
 • tři nové pořízené ve Finsku, rovněž nová značka -> Gina Tricot
 • asi jeden či dva laky na razítkování, počítá se to?

Naproti tomu ale cca 8 laků z fotek je taky vypůjčených (děkuju Martičce), ty taky nemůžu počítat (proč jsem je teda vůbec fotila? asi roztržitost před odjezdem, jo tím to můžu omluvit :D ).

1. Kolem a kolem, zhruba 170 v barvičkách to asi bude, což je zároveň odpověď na první otázku toho tagu (ano, přemohla jsem se a dohledala ho).

2. Dále: oblíbená značka laků a jaké ráda nakupuju? Nakupuju ty laky, co se mi líbí, a je úplně jedno, jaká je to značka. Žádná značka nemá portfolio dokonalé, všude se najdou loseři stejně jako hvězdy. ;) I proto vedu všecko, od drogerky po lakový high-end.

3. Nejoblíbenější lak nebo který nosím nejvíc? Inu, jsem lakovací promiskuita, protože miluju barvy a ráda je střídám, je to totiž jeden z nejjednodušších způsobů, jak odbourat stereotyp a nudu. Ale něco by se tu našlo – celkem se mi daří vyprazdňovat lahvičky od Aperitifu a Innocence, to jsou moje dvě stálice, které chci mít vždycky a napořád u sebe. Partnerství na život a na smrt!

4. Jaký druh laku mám nejradši? Asi dobře krycí krém-želé a pak pískové laky. Důvody jsou jasné – skvěle se lakují, dobře drží a prominou i nedokonalosti, případně se dají pohodlně opravit.

5. Jaký druh laku nemám ráda? Obecně asi krémovky. Důvody – ad vice versa k předchozí otázce, ony totiž neodpustí nic. I když uznávám, že z valné části je to asi jen mou nešikovností. ;) Ale zase se snadno odlakovávají, to je taky fakt…

6. Můj nejnovější lak? Fyzicky ta trojka Gina Tricot, co jsem koupila tady ve Finsku. Ale ještě až po nich mi domů přifrčel jeden Priti… ;)

7. Jak laky skladuju? Mám helmera, lakům a lakovacím pomůckám jsou vyhrazeny tři šuplíčky, ve zbytku sídlí šminky. Momentálně se teda všichni přestěhovali do papírových krabic a do chladu, ale už se těším, až je zas naskládám zpět! <3

8. Jaký laky se chystám koupit? Pfff, těžko říct. Asi ještě nakoupím nějaké Gina Tricot anebo Lumene, co mi víc padne do oka. Anebo nakoupím na e-shopu Kiko, protože jak jsem zjistila díky trb na jejím twitteru, poštovný je jen 5 € a já už dlouho chci Electric Blue. Plus navíc ty dva, co mám, jsou naprosto fantastický, takže myslím, že i s dalšíma barvama si budeme vyhovovat. ;-)

9. Jestli kupuju podobné barvy a odstíny? Ha háá, stačí kouknout výše :) Jedinou konzistentnost ve sbírce vidím jako těžkou barevnou nekonzistentnost :-D Ne, vážně. Jednotvárnost a stereotyp mě deptá, potřebuju to střídat. Takže jednak střídám barvy krátkodobě a jednak se to u mě točí ve vlnách. Kdysi dávno to byla modrá, pak fialová, pak na chvíli zelená a od letoška od jara jedu postupně na oranžových, korálových, meruňkových a teple červených. Jediný, čeho se bojím, aby na mě jednou nepřišla fáze nude barviček, to pak se mnou bude konec!

10. Jestli lakuju dle roční doby nebo dle příležitostí? Nope. Jen podle aktuální nálady. Stejně jako ve vůních – škatulkování nemá smysl.

11. A rozhodně nepřelakovávám kvůli konkrétnímu oblečení.

12. A lakuju imrvére. Moje nehty to vyžadují. Když mám déle jak den nenalakováno, odnesou to polámáním či štěpením. Inu, mechanická bariéra funguje.

13. Jaké laky používám nejméně? Asi efektové nadlaky. Třpytečky, glitříky, perletě, matující laky a tak dále. Plus ty, co neschnou. Nějak jsem se odnaučila používat top coat, takže to už musí být svátek, že padne volba na lak, který ten sušič ke zdárnému nalakování vyžaduje. Barevně se nevyhýbám žádnému, ačkoli méně v oblibě u mě jsou vínové, starorůžové, růžové apod.

14. Vysněný lak, který bych si jednou chtěla pořídit? Nemám. Nebo mám – jsou jich stovky :-D  Stačí kouknout třeba na instagram blogerky lacquerloon. Chtěla bych v průměru každý druhý, který ona nalakuje a nafotí ;-) Obecně indie laky pro jejich neokoukanost a nevšední a originální barevné kombinace. A ještě Julep. Naopak mě nelákají laky haute beauté značek jako Chanel, Dior, YSL aj.

15. Kolik jsem nejvíc za lak utratila? Nepamatuju si. Mohlo to být do 200,- , protože ani ty dražší kousky typu Illa, A England nebo Nfu Oh jsem nekupovala za plnou cenu.

16. Které obaly laků se mi líbí nejvíc? Asi Lippmannky.

17. Lak, který jsem si koupila víckrát? Zatím neexistuje. Ale jistojistě jím bude Innocence nebo Aperitif. A ještě mi dost ubyl Mistero Grey, to je taky miláček a bude potřebovat doplnit.

DSC_3455

Zimní spánek. A ano, navzorkování na plastové vzorníčky mám v plánu už notně dlouho.

************************************************************************************

A ještě ta krátká storka k Orly franciím. Do Finska jsem vezla dva laky: Aperitif a Pardonne-moi. Pardonne-moi proto, že Innocence už mám málo a chtěla jsem nějaký lak na běžné nošení, protože červenou nosit denně nechci. Nakonec se nedalo jinak a po měsíci jsem šla nakoupit jiné laky, protože ten hajzlík dělal neplechy, až jsem ho z obavy odložila! Jednak divně zapáchal, tipla bych to na některý z lakových fujtajblů (což je divný, Orly by měly být ok a 3-free, ne?), a jednak na nehtech vydržel hezký tak 3 dny a pak začal divně šednout a matovat, vypadalo to jako kdybych ruce máchala v savu nebo jiné chemikálii, no prostě hnus, až jsem se styděla. Netuším, čím to je. Jsem jediná, koho takhle zlobí? Jsem zvědavá, co ten druhý C’est la vie bude dělat.

************************************************************************************

Jestli jste to dočetli až sem, tak máte můj obdiv. Případné otázky ráda zodpovím, i když moje sbírka není až tak zajímavá, si myslím.

A rozhodně díky všem přispěvatelům, kteří (které) mi pomohli(y) sbírečku rozšířit – a to hlavně Dejničce, která v posledním půlroce přispěla notným dílem :))

Verunka

Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika, Nehty se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

23 komentářů u Kolik mám laků na nehty?

 1. Hana K. napsal:

  To je skvělá sbírka :) s pěknými barvami :)

 2. tuttobene napsal:

  Dočetla:-)
  Díky za tento post, mám hned lepší pocit, že laků mám doma v podstatě jen hrstku.
  Od Orly mám jediný lak – vínově červený a ten je fajn, žádnou neplechu mi nedělá. Značku, kterou kvůli zdlouhavému schnutí jsem dala k ledu je China Glaze. Krásné odstíny, lakuje se fajn, ale schne nekonečně dlouho, srašné nervy.

  • udvouverunek napsal:

   Ty barevný Orly jsou v pohodě, zrovna ten Meet me under the mistletoe patří k tomu nejlepšímu co do vlastností, co doma mám. Ale ty francouzské… to je fakt podivnost sama. A s ChG mě překvapuješ, nejsi ani zdaleka první, co mi tohle říká. By mě zajímalo, co maj ve složení tak jinýho, že to půlce lidí neschne.
   Verunka

 3. Veru? Fakt máš jednom dvacet prstů nebo trpíš polydaktylií? :-)

  • udvouverunek napsal:

   Někdy by se mi hodily aspoň tři páry rukou, abych nalakovala všecko, na co mám zrovna náladu :))

 4. An. napsal:

  To je moc krásná sbírka, já zatím tak velkou nemám, ale pracuju na rozšíření celkem usilovně, to je teda fakt… :)) Mám ráda barvičky, takže se teď jdu ještě chvilku kochat… :)

 5. udvouverunek napsal:

  Takhle pohromadě to vypadá fakt šíleně Veru!:) Marně přemýšlím, kolik jich mám doma já.. ale tohle mě dost uklidňuje, protože tolik rozhodně ne:) A závidím ti, že si tvoje nehty většinou rozumí s Chinou, protože jak mi neschnou, tak jsem si je zakázala… Veronika

  • Snowglobe napsal:

   Taky jsi mě uklidnila – mám jich tak polovinu a to ještě převažují uplně jiné odstíny než u Tebe. Ale na druhou stranu mě to přimělo se zamyslet, jestli není můj výběr příliš omezený a jestli bych ho neměla rozšířit :) máš krásné A England laky! A na Priti už si brousím zuby dlouho.
   Měj se krásně x

  • udvouverunek napsal:

   Prosím vás, vždyť jsou to jen dva šuplíčky (ze šesti) v helmeru. Mohla bych jmenovat a ukázat na expertky, co ty helmery mají plné skoro tři! :-D

   Veru: Myslela jsem, žes ten tag dělala…? Tak asi ne? Tak udělej :) A ChG je fakt divná. Neschnul mi jen ten žlutý, zbytek jsoou všecky v poho. Naštěstí je tu jiných značek přehršel, vybírat máš pořád z čeho ;)

   Snowglobe: Romčo, určitě rozšiřuj, kadžá barva se někdy hodí :-P A Englandů je mi strašně líto od tý doby, co se nedaj normálně posílat poštou z UK. Vědět to, tak tehdy jich nakoupím mnohem víc.

   Verunka

 6. Mademoiselle M napsal:

  Nějak jsem myslela, že jich máš víc :D
  Hele, víš o tom, že v září byla na Modeláži akce na Nubary 2 + 1? :)
  A s flakonkama Nfu Oh souhlasím, ty jsou divný. Ale osobně se mi moc nelíbí ani flakónky parfémů od Gaultiera, ze stejnýho důvodu :D

  • udvouverunek napsal:

   Říkáš, že mám přitvrdit? :-D Naplnit celýho helmera nebo tak něco? :)
   Nevím, ty newslettery nestíhám sledovat, je jich nějak moc! :-P Každopádně dobrý vědět. Jen to zkrátka už není tak často, jak to bývalo dřív. A je to omezený jen na barevný laky, což se mi dycky nehodí, někdy potřebuju přihodit tc nebo bc nebo výživu… ;)
   Gaultier je taky divnej, ty torza mě moc neberou. Ale u EDP Classique mu to ráda odpustím <3

 7. Natálka napsal:

  pěkné, pěkné! ten růžový Gosh mám taky a strašně se mi líbí, Barry M Pomegranate se mi líbí odstín, ale lakuje se mi strašně, hustý, táhne se, neschne!
  a tu informaci o Kiko jsem asi neměla vidět… budeš objednávat teď nebo až po návratu? že bych se připojila O:)

  • udvouverunek napsal:

   Natálko, radši bych objednala, až budu doma. Nemá teď cenu si sem nechat něco posílat a pak to táhnout dom. Nehledě na to, že mám teďka jiných výdajů dostatek :-D Navíc si říkám, zda by třeba mezi svátky nebo po vánocích neměli nějaké slevy… ? Nicméně parťačku pro objednávku samozřejmě vítám ;) Jestli na to nespěcháš a počkáš si, tak se pak určitě domluvíme!

 8. Nádhera! Hned jsem si šla přerovnat těch svých šest kousků – dva červené, jeden vínový, dva bezbarvé a jeden zlatošedohnědý Bronze Fetish, který vůbec nenosím. ;)

  • udvouverunek napsal:

   Červená je nejlepší! S tou se nikdy nic nezkazí, když je nalakovaná hezky a sedí k tónu pleti. :) Ostatně stejně jako s rtěnkami, že? ;-)
   Verunka

 9. sagiti napsal:

  Já bych taky měla ráda laků více,ale nalakování mi vydrží i více než týden.Poslední 3 barvy Astor Fashion Studio mají 6 ml,kupovala jsem je asi v červnu a z každé lahvičky ubyla asi třetina.Jasně,mohla bych odlakovávat a lakovat častěji ale zase zbytečně odlakovač na nehty.

  • udvouverunek napsal:

   Odlakovač je spíše ta menší položka, jestli to myslíš takhle :) A že ti laky vydrží tak dlouho – to na jednu stranu můžu jen závidět, protože máš skvělé nehty, na druhou stranu někdy už po 4 dnech mě lak otravuje, tak to radši prostřídám častěji, ať není nuda :-D
   Verunka

 10. andry napsal:

  normálně jsem se při pohledu na fotku na hlavní stránce začala nepokrytě chechtat :D díky ti za to, že si připadnu normální :P
  ten Color Club Wild at heart bych si mohla pořídit.. možná.. a koukám, že máš Barry M Dusky Mauve, o němž jsem kdysi hodně přemýšlela a už nevím, proč z toho sešlo..
  ale mám kvízovou otázku: nevysychá ti to náhodou dřív, než dojdeš aspoň do půlky?

  P.S.: přes krémovky bytelnou vrstvu SV a stihne tě závist a komplimenty.

  • udvouverunek napsal:

   Já si taky připadám normální :D
   A nevysychá mi doposavad nic. Teda nemám odkontrolovaný všecky drogerky, zvlášť u Essence bych za to krk nedala, ale myslím, že dobrý.
   SV se snažím vyhybat co to jde, funkční alternativa za každou cenu – to je moje meta.
   Verunka

  • andry napsal:

   proč? fční /drogerková/ alternativa obsahuje předpokládám totéž… ale OPI RapiDry taky není úplně zlej, jen dražší.

  • udvouverunek napsal:

   Stahuje mi konečky a lak mi odlupuje po velkých plátech. A je plnej fujtajblů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *