Kam na kávu 2: Praha

Měla to být série. Napěchovaná. Trošičku se nám ten řetěz zpřetrhal… První díl jsme publikovaly zde. Od té doby se něco málo změnilo – pár, co vede Coffee room se sezdal, změnili lehce interiér, La Boheme o něco prodloužilo otvíračku a v Emě se údajně úplně protočil personál. Každopádně se všude vyrojila spousta nových kaváren a některé určitě stojí za zkoušku. Dnes tři tipy.

edík

Pes Edík – maskot?:)

Bio zahrada

Trošku jsem zvažovala, zda ji sem zařadit. Totiž – to místo je skvělé, jen ho už nevnímám primárně jako kavárnu. Berou kafe od doublshotu a dělají i filtry, nicméně hlavním lákadlem jsou jednoznačně sladkosti a v létě úžasná zahrada. Z venku ji nevidíte, je dobře ukrytá ve vnitrobloku, ale je tam takový božský klid! Úžasné posezení, jednoznačně doporučuju! Případně se tam můžete stavit pro sendvič nebo hummus – hned u pokladny mají sortiment k odnosu. Takže takový miniaturní obchod. Jakkoliv mě odrazoval název (dneska je BIO a EKO úplně všecko), oblíbila jsem si to tam. Už aby bylo zase teplo! Najdete v Belgické.

biozahrada

Dezerty v Biozahradě dnes. Mňam.

Kavárna opět na Vinohradech. Nějak to všechny podniky láká… A mě to rozhodně nevadí! Double B je ruská pražírna, která se úspěšně zúčastňovala mezinárodních soutěží. Loni otevřeli svou kavárnu v Anglické, kam mě vzala Veru. Těší mě velký výběr kávy a možnost nákupu zrn domů (nějak máme poslední dobou šílenou spotřebu). Dripu bych nic nevytkla, Veru si dala RAF. Což se přiznám jsem netušila co je, tak jsem pak zjišťovala… a je to espresso, smetana, příchuť. Našleháno. teplé (rozumy jsem mámila jednou v Anonymous, kde jsme se u baru dali do řeči s baristou Double B). A voní to opravdu božsky. Asi zůstanu u kávy, tyhle experimenty mi připadá zábavnější sledovat než pít, ale třeba za pár let… Co mi ale úplně nesedlo je interiér. Absolutně nezajímavý. Což by mě asi samo o sobě neuráželo, jenže on je ještě k tomu i neútulný. Na pracovní schůzky by ale mohl být tím pravým – stoly nejsou nahňácané, takže je tam klid.

A jedna Anonymousí fotka z oficiálních stránek kavárny: http://www.anonymouscoffee.cz/cs

A jedna Anonymousí fotka z oficiálních stránek kavárny: http://www.anonymouscoffee.cz/cs

Cafe Anonymous

Místo s kávou hned nad Pavlákem, které vzniklo v dvoupatrovém prostoru, kde bylo velmi krátkou dobu indické bistro. Neuvěřitelně do detailu vypracovaný interiér s komixovou inspirací a pochopitelně postavičkou Guy Fawkese, popsanými polštáři i stěnami, spoustou polštářků, stoly z palet.. A houpačkou. Srdce každého hipstera musí zaplesat. A k tomu mladý potetovaný personál. Není to tichá kavárna, kam byste šli za klidem, ale má jednoznačně svou duši. Kluci umí drip, aeropress, v létě hodně experimentovali s kávou i čajem na ledu a jejich nabídka je mnohem delší… Většinou se tam stavuju ráno pro kafe s sebou. Café latte. Úžasně šlehají mlíko a po ránu ke snídani je to prostě super. Jo a občas se tam vyskytuje Máša – děsně roztomilý buldoček, který si nechává kutálet miniaturní tenisák a Edík – úžasný flekatý jezevčík, který je strašně přítulný:)

biozahrada2

A na závěr jedna krásná, letní.. foto z oficiální facebooku Biozahrady (bohužel je zima, takže jsem nemohla nafotit sama) https://www.facebook.com/bzahrada/

Dnešní trojice byla poměrně blízko sebe.. tak sad se příště vypravíme i jinam:)

Veronika

Příspěvek byl publikován v rubrice ... a tak dále, Co nás ještě baví se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *