Jarní Interbeauty – kam se řítí veletrhy?

Přiznám se, že letos mě nějak úplně minuly termíny kosmetických výstav apod. – prostě se teď radši hrabu v zahradě, řeším práci nebo tancování (vlastně taky práce:)) anebo naši kosmetiku, psa, kočku… Takže když mi přišla nabídla na lístky na veletrh Interbeauty v Praze – Holešovicích od Modeláže nehtů, nějak mě to nezaujalo. Ale vzala jsem termín na vědomí. A pak přišel táta s tím, že pojedeme se Zahir cosmetics vystavovat. Částečně jsem se zhrozila – ty davy lidí tam mě děsily, ale pak jsem se myšlenkou začala bavit. Navíc každoročně jsem aspoň jednou zašla na nějaký ten kosmetický veletrh – většinou s kamarádkama. Pokecat u kosmetiky je relax. Poprvé jsem ho však měla možnost vidět i z pozice vystavovatele. Takže co se mi jako zákazníkovi líbilo/nelíbilo a jak to vnímalo mé zrovna tou dobou zároveň pracující já?

image

Začneme tím, co asi bude kritizováno všude (aspoň tomu tak každoročně je): malá různorodost. Všude nehty. Samé nehty. Ke kráse určitě patří, ale tolik plastových děsivostí (vím, že se tím někdo živí, že to někteří lidi nosí, jiní považují za umění a že se to dá udělat i vkusně – i když to se málokdy vidí) jako je možné spatřit tam by vyplašilo i Střihorukého Edwarda. Přidejte si k tomu úzké uličky a zmatené lidi, kteří neví kam jít (stánky neměly čísla) a máte noční můru. (Nebo se tím můžete bavit z bezpečí vlastního stánku, že:))

image

Modeláž nehtů zabírala obrovskou část výstavy a její expozice či jak to nazvat patřila k těm pro mě povedeným – bylo tam dost místa, odlišitelné slečny, kterých se šlo zeptat kde co hledat a dost pokladen. Pod ně spadal i krásný stánek s Cuccio kosmetikou, kde zároveň prováděli ošetření nehtů. Nádherně to tam vonělo (očichala jsem všecky kelímky:)). Pak tam byla Mary kay a Havlíkova apotéka. Zbytek se mi v pravé hale slil v jeden velký dav lidí. V prostřední hale se pak všechno točilo okolo NYX, kde stály opravdu dlouhé fronty, všimla jsem si Sleeku, kosmetiky z mrtvého moře a utíkala pryč.

V levé hale bylo kadeřnictví, výprodej a velmi příjemná kavárnička. Navíc i chutné občerstvení (ten avokádovo cizrnový hummus nebo mátový kuskus!) a program – soutěž v líčení, řadách a hlavně bodypaintingu. To jsem tam letos viděla poprvé, protože jsme měli stánek na místě, ze kterého šlo pěkně vidět na pódium. Poslední soutěž mě velmi bavila – některé slečny byly nádherně namalované a uměly se hýbat tak, že to skvěle zapadalo do jejich role, mile mě překvapila účast pomalovaných pánů. Jinde to bylo slabší, ale i tak klobouk dolů.

Spreje na nehty. Nějak jsem neměla odvahu:)

Spreje na nehty. Nějak jsem neměla odvahu:)

Účast se mi zdála obdobná jako roky předtím – davy lidí. (reportr Verunky z roku 2012 zde) V pátek hodně kosmetiček a lidí, kteří se kosmetikou živí, v sobotu spíše běžných uživatelů, kteří k návštěvě často donutili i své mužské doprovody, kteří více či méně okatě trpěli. Užívat si ale mohli u stánku Gentlemen brothers – pánského holičství, které je nádherné. Strašně se mi líbí celý jejich koncept – od loga přes hostesky až po pány holiče, kteří s břitvou umí zázraky a mají při tom na sobě kšandy a vypadají prostě perfektně. Celé dva dny neúnavně holili a holili…

image

A prodejně? Byli jsme úplně mimo hlavní trasy, ale díky tomu jsme si mohli aspoň s lidma popovídat a dát v klidu všecko ozkoušet. Navíc se dalo před případným shonem schovat za pult. A bavilo mě vzájemné navštěvování vystavujících – často se vyměňovaly vizitky a nebo se prostě jen odpočívalo. Musím říct, že jakkoliv to byla vlastně práce, bavilo mě to. Hlavně v pátek, když jsem si představila, že bych místo toho měla sedět v kanclu:)

Byli jste na veletrhu? A jaké máte pocity? Zdá se mi, že by se veletrh měl buď přejmenovat, když už se tolik specializuje na nehty anebo shánět více různých vystavovatelů a rozšířit program. Obávám se, že jinak se budou počty návštěvníků dost snižovat. Tak uvidíme… Třeba příští rok.

Veronika

Příspěvek byl publikován v rubrice ... a tak dále, Co nás ještě baví, Kosmetika se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Jarní Interbeauty – kam se řítí veletrhy?

 1. Bebe napsal:

  Tak zatím jsem zažila jen párkrát Biostyl (vždycky z pohledu vystavovatele), na Interbeauty jsem ještě nebyla a vlastně mě to tam ani nelákalo. Mám to právě zafixované jako nehtový veletrh, a to mě moc nebere. Frčím si na své jednoduché manikúře o maximálně jedné barvě a z rádoby „uměleckých děl“, které někteří na rukách nosí, mám akorát tak osypky :-D

  To vzájemné navštěvování vystavovatelů je ale milunké, to máš pravdu, Veru :-) Jo a moc ti to na fotce sluší!!! :-)

  Bebe

  • udvouverunek napsal:

   Zaměřené na nehty je to hodně, no… Ale něco bylo zábavné:) Myslím, že zase někdy nějaký další veletrh dáme, strašně jsme si to s tátou užili. A díky za poklonu:) Veronika

 2. Lenies napsal:

  Verunko, v sobotu jsme tě tam potkali a váš stánek se jako jeden z mála příteli i líbil :) Mě samozřejmě také! :)
  Co se týče veletrhu samotného, připadal mi letos celkem slabší, než minulé ročníky. Pár stánků mě sice dost nadchlo (viz ten váš), ale dají se spočítat na prstech jedné ruky. Zbytek byl takový ten průměr. Co ovšem byl naprostý průšvih, byl stánek NYX! Na to že se jednalo o uvedení na trh s obrovskou reklamou u Lou a Mii, tak to všechno měli strašně špatně pořešené. Takže v sobotu stánek obehnali páskami, pustili dovnitř k jednomu mini regálu cca 10 lidí a zbytek – fronta 20 lidí (někdy i kolem 30 a více) čekala venku ve frontě a pouštěl se dovnitř 1 zákazník za 10-15 minut. Na veletrhu jsme byli 3 hodiny a fronta se akorát tak zvětšovala, po 2 hodinách se dovnitř dostali ti lidi, co stáli původně na konci fronty.

  • udvouverunek napsal:

   Ten NYX vypadal naprosto šíleně! Ani jsem neměla odvahu jít okouknout jejich výrobky… Ale třeba fakt stojí za to. Uvidíme, až budou normálně k dostání co na to kdo řekne. Barvy vypadaly z dálky dobře. Jsme rádi, že jsme se líbili:) Veronika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *