Konopí ve sprše

Cannabis sativa – užitečná rostlinka odedávna pěstovaná a našem území. Většinou pro textilní a stavební účely. Listy, které mladí nosí nakreslené všude možně – jako symbol vzdoru (jako kdyby někoho zajímalo kdo co hulí). A taky skvělé léčivo na kožní problémy. Moc jsem neváhala, když jsem dostala možnost si u české značky Carun vybrat něco k recenzi. A to i přesto, že mi nesmírně vadí „vůně“ konopí – prostě je třeba to zkusit:) Balení jsem stihla skoro dopotřebovat, než jsem tenhle článek vytvořila. No, aspoň je to důkladné ozkoušení.

carun1

Konopí by mělo působit protizánětlivě, uklidňovat, léčit… to známe asi všichni. A já tomu věřím. Akorát mi to zkrátka pachově nikdy nesedělo. A tak jsem si kromě listí pro účely odvarů a oplach obličeje vybrala sprchový gel. Obsahoval mandarinkový, mátový a levandulový olej, tak bylo pravděpodobné, že bude vonět jinak než po účinné bylince.

A ono jo. Naštěstí. Začneme vzhledem (Verunka nedávno balení kosmetiky už recenzovat v článku nechtěla:)). Bílá jednoduchá tuba nemůže urazit, je na ní všecko co tam být má. Akorát to otvírání… Já vím, že jsem nešikovná, ale zlámat si o to nehty dvakrát? Ech. (Je normálně zacvakávací a já jsem na tohle expert, ale stejně se přimlouvám u všeho za snazší otvírání…).

carun4

Mile mě překvapila právě vůně. Mandarinka s mátou neobvykle dobře funguje a výsledek je svěží, lehký, příjemný. Ne cukernatý jako samotné mandarinky a ne pálivý jako čistá máta. Velmi hezké a nabíjející. Na léto úplná paráda. Na kůži se nedrží příliš dlouho a výrazně, což oceňuju (nerada ze sebe cítím mýdla – radši vůni čistoty a lehké náznaky, ale vonět chci parfémem , ne mýdlem).

carun3

A teď to hlavní – účinky. Myje. Sprcháče používám v omezeném množství – pokožku nerada týrám, takže jen lokálně, kde je to nutné a na zbytek jen občas. Tenhle pění tak akorát a nevysušuje tolik, co bych čekala od mycího gelu, očividně oleje a extrakt z konopí působí tak jak mají. Má velmi příjemnou gelovitou a průsvitnou konzistenci. Takže neuteče dřív, než si nastavím sprchu (a šel dobře vyfotit:)). Na extrémní kožní problémy netrpím, takže nemohu detailněji zvážit, zda zabírá, ale na mou suchou pokožku fungoval bez problémů. Žádné svědění a „vrzání“ pokožky nenastalo.

carun2

Milé je, že jde o produkt netestovaný na zvířatech a že konopí pochází z ČR. Lokální bylinkářství je zkrátka třeba podporovat (já budu na zahradu vysévat měsíček, nemůžu se dočkat!!:)). A konopí zde má opravdu dlouhou tradici.

Máte nějaké mycí preference?

Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika, Na tělo se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře u Konopí ve sprše

  1. Zajímavé, určitě vyzkouším :)

  2. Alea napsal:

    Od Carun mám ráda univerzálně použitelný konopný balzám. Hezky nekonopně voní a hojí všechno včetně oparů, popraskaných koutků i pupínků :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *