Beat your best lime!

Konec flákání lakování nehtů! Po delší době jsem se dokopala k použití barviček – na Interbeaty jsem totiž okukovala stojany Modeláže a k recenzi si mohla vybrat. A jelikož chci aby to hlavně po nalakování vydrželo, šáhla jsem po systému Ever glazy od Chiny – údajně obdobně fungující jako můj oblíbený EBD Up to X. Takže – co výdrž u téhle nádherné jarní zelenkavé?

everglaze2

Vybrala jsem odstín Beat your best lime. Fotky žerou barvy, upravovala jsem, aby odpovídaly co nejvíc. Tahle zelenkavá se totiž dost mění. Na sluníčku je spíše teplejší, jarní, lehce do žluta jako na obrázku níže, ve stínu předvádí spíše to, co je na obrázku nad tímto textem – až pastelově zelená. Každopádně vypadá svěže a nádherně. K opálené kůži bude perfektní.

everglaze5

Konzistencí krémovka – úskalí jako u všech, tj rýhování. Naštěstí se dvěma vrstvama dost vyrovná a třetí vrstvou sjednotí, takže výsledkem je krásná a jednolitá plocha. Plné krytí požaduje vrstvy tři, dvě normální jsou lehce prosvítavé.

Štěteček není nijak odlišný od normálu, používá se bez problémů. Lahvičky jsou od běžných China glaze laků odlišeny tvarem (a první vrstva – prep má krásně matné sklo).

everglaze6

Jak tenhle dlouhotrvající systém má fungovat? Podobně jako u EBD Up to X (recenzovaly jsme zde a tady) má vydržet 7 – 10 dní. Používá se bez podkladu (ale přípustný je i běžný podklad, jen pak za výdrž neručí, údajně laky nemají barvit nehty) nebo s vlastní přípravou – Prep na odmaštění. Poté dle návodu dvě vrstvy a překrytí speciálním aktivním top coatem.

everglaze6

Dodržela jsem tedy postup. Prep mě děsí – strašně rychle zmizel, očividně odmastil poctivě. Má to vliv na výdrž, chápu, ale pocit jsem z toho dobrý neměla. Následovaly dvě vrstvy v tenčím nánosu, každou jsem nechala poctivě proschnout a poté nanesla ještě třetí, protože mi prosvítaly konečky nehtů. Opět jsem nechala důkladně zaschnout a přišel na řadu top coat.

everglaze4

A ten mě mile překvapil! Krásně se rozprostřel, neničil vrstvy pod ním, nestahoval je z konečků nehtů. Barvu změnil jen nepatrně, zato se nádherně leskl. Celkový povrch tak byl krásně vyhlazený. To mám ráda. A příjemně rychle uschl. Jak mi normálně Chiny neschnou (ale mám od nich teď nový topcoat – třeba zabere), tady jsem problém neměla.

everglaze3

A výdrž? 10 dní mi nevydrží nic. Prostě ne. Ruce extra nešetřím, ale taky si nemyslím, že by měly neobvyklé zacházení – na práci na zahradě si beru rukavice a v saponátech je nemáčím. Na posledních dvou fotkách jsem vám vyfotila jak to vypadalo den šestý. Více popraskala ruka pravá, levá je jakžtakž.

Za mě jsou tyhle laky fajn – schnou, výběr barev super a čtyři dny vydrží krásné, pátý použitelné. A to je pro mě důležité. Oproti jiným lakům, které neslibují 10 dní mi vydrží zhruba o den více. Relativní spokojenost.

Veronika

Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika, Nehty se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Beat your best lime!

  1. udvouverunek napsal:

    Já tedy nemám Prep, což je asi chyba, dávám Ever Glaze buď na holý očištěný nehet anebo na obvyklý podlak. No a vydrží mi tolik, co běžné laky. Takže je tenhle posudek trochu nefér, to uznávám, a jsem zvědavá, o kolik se výkon zlepší, až se někdy dokopu a pořídím Prep. Nicméně zatím jsem názoru, že do toho nemá cenu investovat výrazně víc, než co za běžné ChG laky.
    Jo a štětečky jsou výrazně tlustší než u klasických laků. Což mi skoro vadí – klasika jsou tenké a dlouhé a krásně se mi s nimi tvoří obloučky, tady mám trochu dík hustotě laku problém hezky a rovnoměrně nanést. :-/
    Verunka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *