Jak blog vznikl a kdo jsme

Následující článek vznikl začátkem roku 2012. A jelikož už jsou to čtyři roky, zaslouží si být tady. Takové byly naše začátky. Za ta léta jsme psaly o všem možném – recenze vůní, kosmetiky, nápady kam vyrazit, o výstavách, oblíbené recepty i články ze života. Kdo teda jsme? Dnes dvě už jen napůl studentky, které žijí všude možně (Veru původně od Českých Budějovic, žijící v Praze, pak se školou rok ve Finsku, momentálně Rotterdamu, Veronika z Ostravy, po gymplu roznášela letáky v Londýně, studovala a pracovala v Praze, momentálně přestěhovaná na maloměsto), stále je baví parfémy, káva a vlastně všecko dobré. 

S Verunkou jsme o založení tohoto projektu uvažovaly zhruba od Vánoc 2011. Už nějakou dobu jsme ulítávaly na módním pekle a pravidelně četly spoustu dalších blogů. Hledaly jsme hlavní téma, něco, co by nás odlišilo. A napadly nás, jak jinak, vůně. Díky parfémům jsme se seznámily, takže proč ze stejného důvodu nezaložit blog…

 

Většinu věcí, nápadů a inspirací jsme řešily via facebook, v úterý 24. ledna 2012 jsme se (konečně) sešly po delší době naživo. Měly jsme v plánu se procházet po Praze, ale pršelo, tak jsme zamířily na čichanou do malého obchůdku Rafaella, o kterém jsme četly a do kterého nás lákaly jedinečné vůně a některé opravdu unikátní flakónky. (o tomto krámku a jeho jedinečném sortimentu zase v jiném článku)

Na místo jsme ale dorazily příliš brzo, a tak jsme zapadly do blízké vinárny – kavárny. S maličkým blokem v ruce a propiskou, čmáraly jsme první náčrtky tohoto blogu. Konečně jsme si také poukazovaly vánoční kosmetické dárky a popovídaly si.

A tak, u dobré kávy, vznikla konkrétní myšlenka a vysněný vzhled tohoto plátku. (jeho fyzická realizace pak, vzhledem k našim počítačovým „dovednostem“ byla poněkud horší…)

Veronika